Back to all Post

“Skarby nie z tej Ziemi”

Zdjęcie przedstawia kamienną bryłę o kulistym kształcie, w kolorze czarnym z beżowymi plamami. Wykonane jest na szarym tle. Kamień ze zdjęcia to meteoryt z prywatnej kolekcji Kazimierza Mazurka. Zdjęcie wykonała Janina Wrzak.
Zapraszamy na wyjątkową wystawę, na której można zobaczyć ponad 200 meteorytów.

„Skarby nie z tej Ziemi” to niezwykła ekspozycja meteorytów i tektytów przygotowana przez nasze muzeum we współpracy z grupą kolekcjonerów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Meteorytowym. Wystawę, którą honorowym patronatem objął Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, można zwiedzać od 29 maja do 26 września br.

Każdego roku na Ziemię spadają dziesiątki tysięcy ton materii kosmicznej, przede wszystkim drobnego pyłu, ale także mniejszych lub większych brył. Większość kamiennych przybyszów z kosmosu ginie w oceanicznych głębinach, dlatego tak trudno odnaleźć meteoryt. Łatwiej zobaczyć go na wystawie, która jest także dobrą okazję, aby dowiedzieć się, jak właściwie wygląda meteoryt, gdzie można go poszukać i jak odróżnić go od innych, zwykłych kamieni.

Prezentowana w naszym muzeum wystawa “Skarby nie z tej Ziemi” jest w szczególny sposób skierowana do nauczycieli i młodzieży szkolnej.

30 maja w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie promujące wystawę, którego gościem specjalnym był prof. dr hab. Łukasz Karwowski – niekwestionowany znawca i jeden z czołowych w świecie badaczy meteorów.

Galeria ze spotkania:

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content