ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Scena Teatralna

W Wadowickim Centrum Kultury działają grupy teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

PICCOLO

SOKOLIKI

Instruktorka: Monika Filipowicz

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Instruktorka: Monika Filipowicz

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Teatr to fascynująca strefa wyobraźni, przestrzeń w której Twoje dziecko może przenieść się w zupełnie inny świat, wejść w nową rolę i stać się na chwilkę kimś zupełnie innym.

Teatr najmłodszych to tak na prawdę grupa młodych miłośników tej sztuki, z czasem grupa dobrych kolegów i koleżanek, która tworzy zespół, będący pełnoprawnym twórcą spektaklu, nie tylko odtwórcą wyznaczonej roli. Twoje dziecko pozna metodą improwizacji, która będzie głównym narzędziem pracy podczas spotkań.

W przedstawieniach Teatru PICCOLO często pojawiają się elementy teatru przedmiotu, który w szczególny sposób sprzyja rozwijaniu wyobraźni dziecka. Na naszych zajęciach Twoje dziecko pozna również podstawowe zasady gry aktorskiej i nauczy się podstawowego warsztatu aktorskiego: poprawnej dykcji, emisji głosu, interpretacji tekstu i plastyki ruchu scenicznego.

Teatr Sokoliki to grupa młodzieży, która chce bliżej poznać tajniki gry aktorskiej i spróbować własnych sił w tworzeniu spektaklu. Możesz do niej dołączyć i stać się częścią zespołu, który zarówno jest kręgiem przyjaciół, jak i twórców spektaklu.

Wspólnie z Tobą zbudujemy scenariusze oraz znajdziemy sposoby na ich realizację. Zajęcia oparte są głównie na improwizacji.

Pracujemy nad plastyką ruchu, jego dynamiką i wyrazem scenicznym. Uczymy się wyrażania emocji poprzez ciało, głos i gest. Teatr to szansa na spełnianie swoich zamiłowań, otwarcie się na nowe pomysły i zapomnienie na chwilkę o szarej codzienności.

 

Z wykształcenia jestem aktorką, animatorką, absolwentką Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od wielu lat prowadzę zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmuję się również warsztatami z zakresu animacji lalek, teatru przedmiotu, gry aktora w masce oraz emisji głosu. Wykładam w Szkole Wokalno Aktorskiej w Krakowie oraz Studium Aktorskim Lart StudiO.

TEATR SOKÓŁ

Instruktor: Paweł Buszewicz

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Teatr Sokół ma wieloletnia tradycję, zrzesza ludzi w wieku gimnazjalnym, licealnym i studenckim, którzy podczas spotkań nie tylko szlifują swój warsztat teatralny, ale też mają możliwość stworzenia własnego wspólnego dzieła od samych podstaw. Młodzi artyści rozwijają swoją pasję poprzez pracę ze słowem i ciałem – uczą się poprawnej dykcji, pracy nad scenariuszem, interpretacji oraz świadomości i możliwości własnego ciała.

Dykcja i wymowa, elementy ruchu scenicznego, etiudy, improwizacja, wybór tematu (tekstu) do realizacji scenicznej, praca nad tekstem, realizacja spektaklu.

Teatr działa w WCK od 1999 roku. Nazwa grupy nawiązuje do nazwy towarzystwa gimnastycznego „Sokół”, organizacji założonej pod koniec XIX w., której głównym zadaniem było (i jest nadal) krzewienie i promocja kultury na ziemiach naszego powiatu.

TEATR PRÓG

Instruktor: Bartosz Nowakowski

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

TEATR PRÓG powstał w 2005 roku i nieprzerwanie tworzy pod okiem reżysera Bartosza Nowakowskiego w Wadowickim Centrum Kultury. Grupa była za każdą swoją premierę nagradzana za spektakl, muzykę, ruch lub indywidualne nagrody aktorskie na niezliczonej ilości festiwali teatralnych podróżując po Polsce i krajach sąsiadujących. Jest też rezydentem sceny AB Teatru Witkacego w Zakopanem.

Twórczość grupy skupia się na rozmaitych zagadnieniach społecznych, a spektakle powstają na skutek rocznego procesu edukacji. Warsztaty obejmują kształcenie z zakresu aktorstwa, śpiewu, dykcji, muzyki, ruchu, tańca, filmu, animacji, plastyki i tworzenia zespołu.

Każda osoba chcąca tworzyć i edukować się artystycznie na pewno znajdzie tu miejsce. Zawsze proces edukacji jest dobrany pod indywidualne potrzeby uczestników.

Spektakle są efektem rocznego procesu improwizacji i propozycji zespołu.

Reżyser, aktor, muzyk, instruktor działań fizycznych w teatrze. Ur. w Gdyni założyciel Teatru PRÓG (2005). Posiada klasyczne wykształcenie aktorskie, ukończył także Europejską Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Studiował Animację Kultury oraz Zarządzanie w Kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jako aktor i tancerz pracował w takich teatrach jak: Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Teatr BioGrupa Husaina Oručevića (Bałkany), Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Royal Theatre w Plymouth (Wielka Brytania), Teatr Ekspresji i Ruchu K. Balińskiego w Gdyni, Och Teatr K. Jandy w Warszawie, Teatr Romeo Castellucci’ego (Włochy). Występował w wielu teatrach od Moskwy /Centrum Meyerholda/ do Nowego Jorku /LaMaMa Theater/. Jest szczerze oddanym muzyce fantastą teatru fizycznego i miłośnikiem nowych rozwiązań scenicznych. Jako reżyser i instruktor teatralny pracował m.in. dla: Theaterpadagogische Ausbildungkurs – niemieckiego projektu edukacji teatralnej dla pedagogów szkolnych; Małopolskiego Instytutu Kultury; Małopolskiej Fundacji Edukacji Europejskiej; Dziennego Ośrodka Socjoterapii „Siemacha” i Teatru Groteska w Krakowie.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content