Scena teatralna

 

 

 

 

 

 

Scena teatralna...

Piccolo

Wtorki, godz. 16:00 - 17:30

Grupa wiekowa: 6 - 10 lat

Instruktor: Monika Filipowicz

Teatr to fascynująca strefa wyobraźni, przestrzeń w której Twoje dziecko może przenieść się w zupełnie inny świat, wejść w nową rolę i stać się na chwilkę kimś zupełnie innym. Teatr najmłodszych to tak naprawdę grupa młodych miłośników tej sztuki, z czasem grupa dobrych kolegów i koleżanek, która tworzy zespół, będący pełnoprawnym twórcą spektaklu, nie tylko odtwórcą wyznaczonej roli. Twoje dziecko pozna metodę improwizacji, która będzie głównym narzędziem pracy podczas spotkań. W przedstawieniach Teatru PICCOLO często pojawiają się elementy teatru przedmiotu, który w szczególny sposób sprzyja rozwijaniu wyobraźni dziecka. Na naszych zajęciach Twoje dziecko pozna również podstawowe zasady gry aktorskiej i nauczy się podstawowego warsztatu aktorskiego: poprawnej dykcji, emisji głosu, interpretacji tekstu i plastyki ruchu scenicznego.

Sokoliki

Wtorki, godz. 17:50 - 19:50

Grupa wiekowa: 11 - 14 lat

Intruktor: Monika Filipowicz

Teatr Sokoliki to grupa młodzieży, która chce bliżej poznać tajniki gry aktorskiej i spróbować własnych sił w tworzeniu spektaklu. Możesz do niej dołączyć i stać się częścią zespołu, który zarówno jest kręgiem przyjaciół, jak i twórców spektaklu. Wspólnie z Tobą zbudujemy scenariusze oraz znajdziemy sposoby na ich realizację. Zajęcia oparte są głównie na improwizacji. Pracujemy nad plastyką ruchu, jego dynamiką i wyrazem scenicznym. Uczymy się wyrażania emocji poprzez ciało, głos i gest. Teatr to szansa na spełnianie swoich zamiłowań, otwarcie się na nowe pomysły i zapomnienie na chwilkę o szarej codzienności.

Monika Filipowicz:

Monika Filipowicz

Z wykształcenia jestem aktorką, animatorką, absolwentką Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od wielu lat prowadzę zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmuję się również warsztatami z zakresu animacji lalek, teatru przedmiotu, gry aktora w masce oraz emisji głosu. Wykładam w Szkole Wokalno Aktorskiej w Krakowie oraz Studium Aktorskim Lart StudiO.

Teatr Młodych Sokół

wtorki i piątki (co dwa tygodnie), godz. 17:30 - 20:30
soboty (co dwa tygodnie), godz. 10:00 - 16:00

Grupa wiekowa: 14+

Instruktor: Michał Brańka

Teatr Sokół ma wieloletnią tradycję, zrzesza ludzi w wieku gimnazjalnym, licealnym i studenckim, którzy podczas spotkań nie tylko szlifują swój warsztat teatralny, ale też mają możliwość stworzenia własnego wspólnego dzieła od samych podstaw. Młodzi artyści rozwijają swoją pasję poprzez pracę ze słowem i ciałem – uczą się poprawnej dykcji, pracy nad scenariuszem, interpretacji oraz świadomości i możliwości własnego ciała. Koncentrują się głównie na teatrze postdramatycznym, ale nie boją się sięgania do innych form i gatunków, czego dowodem może być chociażby wykorzystywanie różnorakich form przekazu, takich jak lalki czy projekcje wideo. Całości ich sztuki dopełnia muzyka, którą sami tworzą i wykonują na żywo. Zespół od kilku lat regularnie podróżuje uczestnicząc w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, w trakcie których zdobywa liczne nagrody zespołowe i indywidualne. Teatr działa w WCK od 1999 roku. Nazwa grupy nawiązuje do nazwy towarzystwa gimnastycznego „Sokół”, organizacji założonej pod koniec XIX w., której głównym zadaniem było (i jest nadal) krzewienie i promocja kultury na ziemiach naszego powiatu.

Michał Brańka:

Mężczyzna stoi tyłem, delikatnie widać jego prawy profil. Mężczyznę widać od pasa w górę, ma na sobie białą koszulę. Tło białe, widać dwa czarne krzesła.

Jestem aktorem, pedagogiem, a także artystą-klownem i perkusjonalistą. Ukończyłem Akademię Praktyk Teatralnych przy Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” oraz Animację Kultury na UJ w Krakowie (gdzie studiowałem także Performatykę), obecnie studiuję także w International School Of Humor w Wiedniu. Aktualnie związany jestem głównie z Fundacją „Czerwone Noski. Klown w Szpitalu” i zespołem muzycznym Tara Gayan. Jako instruktor i wykładowca współpracowałem m. in. z Instytutem Pedagogiki UJ, Ośrodkiem Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”, DK Inspiro; jako aktor i artysta uliczny występowałem m. in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Chinach, Hiszpanii, Serbii, Czechach i Rumunii. Jestem laureatem i jurorem plebiscytu „Nieprzeciętni” w Polskim Radio Czwórka. Teatr Sokół prowadzę od 2013 roku i wspólnie przeżyliśmy wiele teatralnych przygód (m. in. podróże festiwalowe, udział w projektach artystycznych, obchody XX-lecia Sokoła) i zdobyliśmy szereg nagród (zespołowych i indywidualnych, na przeglądach międzynarodowych i ogólnopolskich).

Teatr Próg

sobota, godz. 10:00 - 13:00
niedziela, godz. 10:00 - 13:00

Grupa wiekowa: 15+

Instruktor: Bartosz Nowakowski

Teatr PRÓG istnieje od 2005 roku w Wadowicach. Swoje spektakle prezentowaliśmy w niezliczonej ilości miejsc w Polsce i Europie, będąc gośćmi innych teatrów i festiwali. Zdobyliśmy wiele prestiżowych nagród, zarówno za spektakle, jak i indywidualnych za kreacje aktorskie, muzykę, choreografię czy reżyserię. Stanowimy zgrany zespół ludzi w różnym wieku, zakręconych na punkcie teatru – Ty także możesz dołączyć do naszej grupy. i wspólnie z nami wystąpić na deskach polskich teatrów, z którymi udało nam się podjąć współpracę. Prowadzimy edukację teatralną i artystyczną w wielu miejscach, dla różnych grup docelowych, a także bierzemy udział w interesujących projektach wspólnie z innymi teatrami amatorskimi z Polski. Niezmiennie od początku powstania, oprócz pracy scenicznej skupiamy się na pracy społecznej w wymiarze kulturowym i edukacji różnych form artystycznych.

Bartek

Jestem reżyserem spektakli i założycielem Teatru PRÓG (2005) i Stowarzyszenia „Grupa PRÓG”. Posiadam klasyczne wykształcenie aktorskie, ukończyłem Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice” oraz Animację Kultury i Zarządzanie w Kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jako aktor i tancerz pracowałem m.in. w takich teatrach jak: Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Teatr BioGrupa Husaina Oručevića (Bałkany), Teatr Ekspresji i Ruchu Krzysztofa Balińskiego w Gdyni, Och Teatr Krystyny Jandy w Warszawie, Teatr Romeo Castellucci’ego (Włochy). Występowałem w wielu teatrach od Moskwy /Centrum Meyerholda/ do Nowego Jorku (LaMaMa Theater). Jestem szczerze oddanym muzyce, fantastą teatru fizycznego i miłośnikiem nowych rozwiązań scenicznych.

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content