ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Relacje w czasach zarazy – subiektywna fotorelacja

Kolejny tydzień projektu “Wadowice z czasach zarazy – subiektywna fotorelacja” minął pod hasłem RELACJE W CZASACH ZARAZY! 

Zapraszamy do grupy na facebooku , gdzie można nie tylko obejrzeć przesłane dotychczas zdjęcia ale także podzielić się własnymi! W tym tygodniu pokażcie nam jak wygląda NAUKA W CZASACH ZARAZY!

Autor zdjęcia: Joanna Gracjasz

To fotografia przedstawiająca kwintesencję relacji w czasach zarazy. Uwięzieni w domach, skazani na internet, staramy się nie tracić kontaktu z bliskimi. Na szczęście technologia i współczesność wychodzą naprzeciw. Nagle to, co było dość okazjonalne stało się standardem komunikacyjnym pozwalającymi podtrzymać więzi i relacje. To wzruszający kadr pokazujący to, co naprawdę dla nas ważne. Pomimo okoliczności.

Autor zdjęcia: Majka Włosiak

Chcemy być blisko, chcemy czuć kontakt, ciepło czyjejś dłoni, pocałunek na policzku, który zostawi ślad czerwonej szminki… kiedyś może by to nas irytowało, wycieralibyśmy chusteczką pozostałości kosmetyku, a dziś patrzymy na to z sentymentem żałując, że te małe dziecięce usta dotykają zimnej i bezosobowej folii zamiast ciepłej skóry bliskiej osoby. To jak symbol tęsknoty za prawdziwym, rzeczywistym kontaktem, który pozwala poczuć, że jesteśmy blisko i ciepłe relacje to nie tylko martwy slogan.

Autor zdjęcia: Magdalena Kwartnik

Nie godzimy się na separację. Mamy potrzebę podtrzymania naszych nawyków, zwyczajów i relacji. Na szczęście dostęp do sieci, komputer i odrobina chęci, pozwalają zachować pozory normalności, utrzymać rutynę codziennych zajęć. Dzięki tym relacjom wielu z nas udało się nie wypaść z rytmu, zachować dobre samopoczucie i trzymać emocje na wodzy, jednocześnie starając się nie łamać restrykcyjnych zakazów. To wspaniały przykład zachowania normalności w tym czasie, który zaskoczył wszystkich i stał się prawdziwym wyzwaniem w utrzymaniu relacji.

Autor zdjęcia: Renata Pękala

To świetny przykład codziennego życia podczas kwarantanny. Bezpośredni kontakt pozostał nam wyłącznie z osobami, które są najbliżej, żyją z nami pod jednym dachem. Należy jednak wciąż pamiętać, że przy każdym spotkaniu w przestrzeni publicznej zmuszeni jesteśmy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa i izolacji od bliskich kontaktów. Niby wszystko jest normalnie, jak każdego dnia i każdego lata…. nieprawda, maseczka nałożona na twarz nie pozwala zapomnieć, że teraz jest totalnie inaczej, absolutnie wyjątkowo, niezwykle i niecodziennie.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content