ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Reggae Most 2020

Z przykrością informujemy, że tegoroczna edycja Reggae Mostu nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od Wadowickiego Centrum Kultury. Niemniej zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem:

Poniższy tekt powstał w marcu 2020 roku

Niestety nie jest on aktualny. Planowaliśmy wtedy organizację Reggae Mostu w czerwcu gdyż nikt wtedy nie wiedział co przyniosą nam nadchodzące dni i tygodnie. Byliśmy skupieni na tym co nas czeka w obliczu coraz bardziej rozprzestrzeniającego się COVID-19. Niestety z upływem czasu okazało się, że w tym roku Reggae Mostu nie będzie... podobnie jak zdecydowanej większości festiwali i koncertów plenerowych w kraju. Czekamy, ciągle gotowi na zmiany, na Wasze opinie i pomysły. Zapraszamy Was za rok, mając jednocześnie nadzieję, że będzie lepszy i bardziej przyjazny dla kultury. Do zobaczenia na Bulwarach za rok!

Marzec 2020

Wadowicki Festiwal Międzykulturowy „Reggae Most” to największe do tej pory muzyczne wydarzenie organizowane nieprzerwanie od 2004 przez Wadowickie Centrum Kultury. Pod koniec każdych wakacji mieszkańcy Wadowic spotykają się na Bulwarach nad Skawą w pobliżu MOSTU by w rytmie jamajskich dźwięków do późnych godzin nocnych bawić się w niepowtarzalnej atmosferze beztroski, przyjaźni  i wzajemnego poszanowania. Taki od samego początku jest cel i sens tworzenia tych muzycznych spotkań, które w ostatnich latach znacznie różnią się od wszystkich wcześniejszych. Wszystko jest inne, większe, głośniejsze, bardziej kolorowe.… koncertów przybyło, z jednego dnia zrobiły się trzy, są warsztaty, spotkania, kino plenerowe, food trucki. No i Was jest z roku na rok coraz więcej. Jedynie „reggae” jest jakby mniej a niektórzy mówią, że jest tylko w nazwie. Trudno się z tym nie zgodzić, jednakże nie jesteśmy w tym odosobnieni. Muzyka reggae, kultura reggae i wszystko co się z tym  są obecnie mniej popularne niż kiedyś a większość liczących się w naszym kraju artystów z tego kręgu muzycznego już gościło u nas, niektórzy nawet po kilka razy. Czy zatem nie pora, by zadać sobie pytanie: co dalej??

Siedemnasty Reggae Most w nowym terminie i w nowej odsłonie...

Co dalej? Docierają do nas głosy o potrzebie zmian, nawet dalej idących niż dotychczasowe przez nas wprowadzane w każdym roku, być może w sposób niezbyt dla wszystkich zauważalny. Już od kilku lat na scenie RM dominują zdecydowanie inne niż reggae gatunki. Jedni twierdzą, że to dobrze, inni zaś, zwłaszcza zagorzali fani muzyki i kultury reggae uważają, że gdzieś po drodze nasz festiwal wyparł idee, które od początku mu przyświecały. Trudno jednoznacznie powiedzieć, która droga jest słuszna. Faktem jednak jest też to , że muzyka reggae, nie tylko w naszym kraju przeżywa kryzys popularności. Nowe gatunki, nowe brzmienia, nowi artyści, a przede wszystkim nowe pokolenie słuchaczy, czy “konsumentów” letnich festiwali mają ogromny, o ile nie decydujący wpływ na charakter również naszego, jeszcze REGGAE Mostu.

Nadszedł czas zmian!

Jak zapewne większość z Was wie, w tym roku rozpoczął się remont mostu na Skawie… To niejako symboliczne, że i my w tym samym czasie postanowiliśmy nasz REGGAE MOST  “wyremontować”. Jednak  właśnie w związku z pracami budowlanymi na moście i przy budowie ronda postanowiliśmy zagrać w tym roku (a może i w przyszłym) na wadowickim stadionie “Skawy”. Nie będziemy też czekali do sierpnia! Im wcześniej tym lepiej, więc początek wakacji wydaje się być równie dobrym terminem. Z przyczyn technicznych (remonty!), a zwłaszcza w związku z epidemią Covid -19, która nie wiadomo jeszcze co nam przyniesie (jest koniec marca kiedy ten tekst publikujemy), planujemy, że będzie to JEDNODNIOWE wydarzenie, które wstępnie odbędzie się 27 czerwca 2020 roku na stadionie KS “Skawa” w Wadowicach. O tym, czy uda się zaprosić Was na czerwcowy koncert „Zamiast Reggae Mostu” zdecyduje obecna epidemia. Może się zdarzyć, że jeszcze w czerwcu nie będziemy mogli zorganizować plenerowego koncertu.

Czekamy na Was i na Wasze propozycje...

My jesteśmy gotowi na zmiany. A wy? Być może będzie to krótkotrwała zmiana, nie wiemy przecież co może wydarzyć się do lata, nie wiemy jak przyjmiecie nasze propozycje. Czas pokaże. Póki co nie możemy zaproponować Wam spotkania z organizatorami, którzy zawsze gotowi są rozważyć większość pomysłów i propozycji, ale czekamy na Wasze propozycje i pomysły dotyczące zmiany nazwy naszego Festiwalu! A może jednak wolicie nadal bawić się na REGGAE Moście?!  

Reggae Most 2019

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content