Kino Centrum w Wadowicach, ul. Teatralna 1

Powrót do aktualności

Przegląd Animacji Koreańskiej

Zapraszamy do wirtualnej sali Kina Centrum na Przegląd Animacji Koreańskiej. Filmy dostępne od 23 do 25 kwietnia 2021 r.

Filmy dostępne w ramach Przeglądu Animacji Koreańskich:
Król Świń

Jong-suk – sfrustrowany i niespełniony pisarz odbiera telefon. Dzwoni Kyung-min – niewidziany od 15 lat najlepszy przyjaciel z licealnych czasów. Jong-suk jest zaskoczony – szkoła była traumą, którą obaj dawno zakopali w czeluściach niepamięci, zrywając wszelkie kontakty z tamtymi czasami.


Będę mieszkać na półwyspie

Czterdziestosześcioletni pan Oh jest rozdarty – jego marzeniem jest kariera aktorska i właśnie otrzymał propozycję zagrania drugoplanowej roli, jednocześnie w wyniku kontrowersyjnych okoliczności staje przed szansą objęcia profesury na uczelni. To drugie pozwoliłoby mu zadbać o przyszłość rodziny, przenieść się do trendy dzielnicy i posłać dzieci do dobrej szkoły, o co postuluje wymagająca małżonka.

Mieć czy być?


Najdroższa

W sennym miasteczku, jakich tysiące w Korei, rodzi się dziecko i jednocześnie umiera jego matka – opóźniona w rozwoju Eun-sil. Jej dawna przyjaciółka In-hye, która właśnie wróciła w rodzinne strony z Seulu, dziwi sięniechęci miejscowych do najmłodszego członka społeczności. Stara się zrozumieć, co właściwie wydarzyło siępodczas jej nieobecności. Co spotkało Eun-sil? Kto jest ojcem dziecka? Jaką tajemnicę skrywają mieszkańcy tego pozornie spokojnego miejsca?

Plakat filmy Moje psy, Jinjin i Akida

Moje psy, Jinjin i Akida

Jest rok 1983. W nadmorskim mieście Tongyeong na południu Korei mieszka pozornie typowa rodzina. Ojciec – ciężko pracujący i nieokrzesany rybak, nadużywa alkoholu, rujnując absolutnie każde rodzinne spotkanie i przynosząc wstyd żonie oraz dzieciom. Hoduje także dwa rzadkiej rasy psy; wydaje się, że są one dla niego ważniejsze niż własne dzieci. Tymczasem dzieci dorastają, stają się ciekawe świata, coraz rozpaczliwiej domagają się też uwagi. Emocje i sytuacja eskalują, będzie musiało dojść do eksplozji. Pytanie, czy będzie ona destrukcyjna, czy też może oczyści rodzinne relacje?


Underdog

Moong-chi jest dobrym, wiernym psem. Nie może więc zrozumieć, dlaczego właściciel zostawia go pewnego dnia w gęstym lesie – od teraz jest sam, dawne życie przypominać mu będzie jedynie ulubiona piłeczka tenisowa. Nowe otoczenie jest nieznane i groźne, szybko jednak okazuje się, że zamieszkuje w nim… cała banda porzuconych piesków. Są dla Moong-chi świetnymi nauczycielami – doświadczone w życiu na wolności i świadome zagrożeń, jakie na nie czyhają – z paskudnym łowcą psów na czele.

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content