Tydzień z fabryką kreatywności

13-17 lipca: Szaleni naukowcy

  • 9:00 – 12:00 grupa 6 – 8 lat
  • 13:00 – 16:00 grupa 9 – 12 lat
  • koszt udziału w zajęciach: 200,00 zł / tydzień

13.07 / poniedziałek – dzień roboTWÓRCÓW

Będziemy konstruować, programować i bawić się robotami z zestawów Lego Wedo, Lego Wedo 2.0 i Lego Mindstorms. Czekają na nas liczne konkurencje, jak: platforma z torem przeszkód, robot bojowy, walki robotów połączone z freestylem w udoskonaleniu podstawowych modułów jeżdżących Trackera, wyścigi robowózków widłowych. Dodatkowo wprowadzimy podczas zajęć kilka elementów z naszego pokazu o “elektryczności i magnetyzmie”.

 

14.07 / wtorek – dzień EKOlogów

Przeprowadzimy warsztat: “alternatywny recykling”, czyli nadamy ponowne życie przedmiotom, uważanym za śmieci, jak: papierowe rolki, klamerki, korki po butelkach i in.

Stworzymy sympatyczne gniotki, pachnące rysunki, drewniane samolociki z klamerek, a każdy uczestnik dostanie papierową torebkę fabryki i przypinkęEKOLOGA. Wykonamy również wiele ciekawych eksperymentów związanych z ekologią, a zaczerpniętych z naszego pokazu: “Bądź Eko, uchyl pojemnika wieko”.

 

15.07 / środa – dzień Bystrzaków

Ten dzień będzie obfitował w różnorodne ćwiczenia umysłu (neurobic). Potrenujemy pamięć, koncentrację, ale nie zabraknie również bodźców stymulujących wszystkie zmysły. Zademonstrujemy również, jak nasz mózg czasem łatwo daje się zmylić za pomocą iluzji optycznych, przyrządu “zajęcze uszy” czy zakręconego błędnika. Dodatkowym wyzwaniem dla Młodych Bystrzaków będzie przebrnięcie przez nasz warsztat detektywistyczny “Na tropie…” z nową fabułą pt. CICADA 3301

16.07 / czwartek – dzień Naukowców

Wykonamy serię zaskakujących eksperymentów i udowodnimy, że bycie naukowcem jest cool! Nie zabraknie tego, co wszystkie dzieciaki uwielbiają najbardziej… szalonych doświadczeń z suchym lodem! Mroźna zadymka, picie drinków fizyka, bezpieczne wybuchy… to tylko niektóre spośród wielu atrakcji. W naszym laboratorium wykonamy również glicerynowe mydełka o niepowtarzalnych kształtach, zapachach i dodatkach, aby każdy naukowiec mógł wyjść z upominkiem.

 

15.07 / piątek – dzień Kreatywnych

To ostatni dzień w naszym pakiecie, więc na rozluźnienie nie może zabraknąć zabaw animacyjnych, kreatywnego upominku oraz poczucia się, jak artyści i stworzenia: “kosmicznie prostych malowideł” o zaskakująco intrygującym efekcie, jakiego nie powstydziliby się prawdziwi malarze

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content