Nowe życie w starych fotografiach

Nowe życie w starych fotografiach – to projekt polegający na udostępnieniu starych fotografii ze zbiorów Muzeum Miejskiego, które zostaną poddane retuszowi i barwnej korekcie przez profesjonalnego fotografa i opatrzone fachowym komentarzem historyka.

Wnętrze hali produkcyjnej kołkarni. W głębi widoczne stosy wełny drzewnej (zbiory Muzeum Miejskiego w Wadowicach)

W ostatnim odcinku wakacyjnego cyklu „Nowe życie w starych fotografiach” zapraszamy do wnętrza Pierwszej Krajowej Fabryki Wyrobów Drzewnych w Jaroszowicach. Powstały w latach 80. XIX wieku ceglany gmach zakładu zachował się do dzisiaj.

Czytaj dalej…

Na zdjęciu widoczny budynek w stylu dworkowym, otoczony drzewami. Przed budynkiem rozpościera się sporej wielkości trawnik. Budynek wybudowany na lekkim wzniesieniu.
Na zdjęciu widoczny budynek w stylu dworkowym, otoczony drzewami. Przed budynkiem rozpościera się sporej wielkości trawnik. Budynek wybudowany na lekkim wzniesieniu.

W kolejnej odsłonie cyklu „Nowe życie w starych fotografiach” prezentujemy kolorowane przez Krzysztofa Sarapatę zdjęcie dworku „Mikołaj” z końca XIX wieku. Wykonujący je fotograf ustawił swój aparat przy nasypie nieistniejącej już dzisiaj linii kolejowej łączącej Wadowice ze Skawcami.

Czytaj dalej…

Sprzed gmachu „Sokoła” przenosimy się tym razem na ulicę Adama Mickiewicza. Na kolorowanej przez Krzysztofa Sarapatę fotografii z początków XX wieku wyróżnia się na pierwszym planie budynek bursy. Widoczny z prawej strony zdjęcia, z charakterystyczną dla niego bogato zdobioną, kutą lampą wiszącą na fasadzie i znajdującym się nad wejściem popiersiem króla Stefana Batorego, którego imię nosił internat dla gimnazjalistów. Czytaj dalej…

Kolejny w cyklu „Nowe życie w starych fotografiach” obraz z przeszłości Wadowic to kolorowane przez Krzysztofa Sarapatę zdjęcie gmachu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z początku XX wieku. Fotograf, który ponad sto lat temu uwiecznił sokolnię, stał obok drewnianego ogrodzenia znajdującego się przed budynkiem placu sportowego… Czytaj dalej

W ramach projektu “Recepta na kulturę” rozpoczynamy nowy cykl, w którym prezentujemy archiwalne fotografie z naszych zbiorów w nowej odsłonie. Pierwsza z kolorowanych przez Krzysztofa Sarapatę fotografii przedstawia widok na kościół karmelitów bosych od strony wschodniej z około 1918 roku. Czytaj dalej…

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content