Nowe życie w starych fotografiach

Nowe życie w starych fotografiach – to projekt polegający na udostępnieniu starych fotografii ze zbiorów Muzeum Miejskiego, które zostaną poddane retuszowi i barwnej korekcie przez profesjonalnego fotografa i opatrzone fachowym komentarzem historyka.

Na tym kolorowym zdjęciu widać wnętrze jasnego pomieszczenia w którym z lewej strony widać maszyny produkcyjne a z przodu i z prawej strony widać napełnione worki.
Na tym zdjęciu w kolorze sepii widać wnętrze jasnego pomieszczenia w którym z lewej strony widać maszyny produkcyjne a z przodu i z prawej strony widać napełnione worki.
Na tym kolorowym zdjęciu widać wnętrze jasnego pomieszczenia w którym z lewej strony widać maszyny produkcyjne a z przodu i z prawej strony widać napełnione worki.

W ostatnim odcinku wakacyjnego cyklu „Nowe życie w starych fotografiach” zapraszamy do wnętrza Pierwszej Krajowej Fabryki Wyrobów Drzewnych w Jaroszowicach. Powstały w latach 80. XIX wieku ceglany gmach zakładu zachował się do dzisiaj.

Czytaj dalej…

Na zdjęciu widoczny budynek w stylu dworkowym, otoczony drzewami. Przed budynkiem rozpościera się sporej wielkości trawnik. Budynek wybudowany na lekkim wzniesieniu.
Na zdjęciu widoczny budynek w stylu dworkowym, otoczony drzewami. Przed budynkiem rozpościera się sporej wielkości trawnik. Budynek wybudowany na lekkim wzniesieniu.

W kolejnej odsłonie cyklu „Nowe życie w starych fotografiach” prezentujemy kolorowane przez Krzysztofa Sarapatę zdjęcie dworku „Mikołaj” z końca XIX wieku. Wykonujący je fotograf ustawił swój aparat przy nasypie nieistniejącej już dzisiaj linii kolejowej łączącej Wadowice ze Skawcami.

Czytaj dalej…

Na tym czarno-białym zdjęciu widoczna jest ulica w Wadowicach z zabudowaniami z obu stron. W tle widoczna wieża wadowickiego kościoła parafialnego.
Na tym kolorowym zdjęciu widoczna jest ulica w Wadowicach z zabudowaniami z obu stron. W tle widoczna wieża wadowickiego kościoła parafialnego.

Sprzed gmachu „Sokoła” przenosimy się tym razem na ulicę Adama Mickiewicza. Na kolorowanej przez Krzysztofa Sarapatę fotografii z początków XX wieku wyróżnia się na pierwszym planie budynek bursy. Widoczny z prawej strony zdjęcia, z charakterystyczną dla niego bogato zdobioną, kutą lampą wiszącą na fasadzie i znajdującym się nad wejściem popiersiem króla Stefana Batorego, którego imię nosił internat dla gimnazjalistów. Czytaj dalej…

Na tym zdjęciu w kolorze sepii widać okazały, piętrowy, murowany budynek z dużymi oknami. W tle z prawej strony budynku widoczny kościół parafialny w Wadowicach. Zdjęcie wykonane w dziewiętnastym wieku w Wadowicach przedstawia budynek siedziby Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół".
Na zdjęciu widać okazały, piętrowy, murowany budynek z dużymi oknami. W tle z prawej strony budynku widoczny kościół parafialny w Wadowicach. Zdjęcie wykonane w dziewiętnastym wieku w Wadowicach przedstawia budynek siedziby Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół".

Kolejny w cyklu „Nowe życie w starych fotografiach” obraz z przeszłości Wadowic to kolorowane przez Krzysztofa Sarapatę zdjęcie gmachu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z początku XX wieku. Fotograf, który ponad sto lat temu uwiecznił sokolnię, stał obok drewnianego ogrodzenia znajdującego się przed budynkiem placu sportowego… Czytaj dalej

Na tym czarno-białym zdjęciu widoczny jest duży budynek sakralny z górującą nad nim wierzą. Budynek stoi w otoczeniu krzewów i niskich drzew. Na pierwszym planie widoczny jest drewniany płot a z lewej strony zdjęcia fragment wysokiego drzewa liściastego.
Na tym kolorowym zdjęciu widoczny jest duży budynek sakralny w kolorze czerwonym z górującą nad nim wierzą. Budynek stoi w otoczeniu krzewów i niskich drzew. Na pierwszym planie widoczny jest drewniany płot a z lewej strony zdjęcia fragment wysokiego drzewa liściastego.

W ramach projektu “Recepta na kulturę” rozpoczynamy nowy cykl, w którym prezentujemy archiwalne fotografie z naszych zbiorów w nowej odsłonie. Pierwsza z kolorowanych przez Krzysztofa Sarapatę fotografii przedstawia widok na kościół karmelitów bosych od strony wschodniej z około 1918 roku. Czytaj dalej…

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Przejdź do treści