ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Projekt Zwycięzcy

Od marca 2019 roku w Wadowickim Centrum Kultury trwał projekt „Zwycięzcy – razem możemy więcej” w którym brało udział 44 dzieci z gminy Wadowice.

W ramach projektu uczestnicy obejrzeli musical Stowarzyszenia „Teatr na Dłoni” pt. „Zwycięzcy” dotykający tematu integracji społecznej, tworzony przez ich rówieśników i zobaczyli że mogą spełnić marzenia oraz zaangażować się w życie kulturalne. Uczestnicy zobaczyli jak wygląda praca nad musicalem oraz  innymi aspektami spektaklu. Po warsztatach tematycznych dzieci wybierały grupę zadaniową, do której chcą należeć i pod okiem instruktorów oraz opiekuna artystycznego pracowały nad wybranymi przez nich scenami ze spektaklu „Zwycięzcy”. Nie brakowało także wspólnych spotkań warsztatowych, integracyjnych, a także wycieczek do Poznania, Wrocławia i Warszawy.

Efekt finalny projektu można było zobaczyć 18 października. Na sali teatralnej zobaczyliśmy prezentacje przygotowanego przedstawienia na podstawie musicalu „Zwycięzcy” Stowarzyszenia Teatr Na Dłoni oraz film podsumowujący projekt.

Pomysł projektu “Zwycięzcy – razem możemy więcej!” jest wynikiem ewaluacji przeprowadzonej podczas zakończenia programu DK+ Inicjatywy Lokalne organizowanego z ramienia NCK.

Dziec zaproszone do projektu zaangażowały się w życie kulturalne, zobaczyły jak różnorodna jest kultura i jej dziedziny, jak powstaje musical i co składa się na jego elementy, a także dokonały wyboru sekcji do której chcą należeć i jakie zadania realizować. Uczestnicy niebyli   wyłącznie biorcami, korzystającymi z wycieczek i warsztatów, ale przede wszystkim nauczyli się jak współpracować.  Pokazaliśmy dzieciom, że działając razem możemy więcej.

Musicalowy projekt ukierunkowany był na aktywizacje uczestników, ich otwarcie, a przede wszystkim pozbycie wstydu i zjednanie nowych przyjaciół.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content