ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Projekt Zwycięzcy

Od marca 2019 roku w Wadowickim Centrum Kultury trwał projekt „Zwycięzcy – razem możemy więcej” w którym brało udział 44 dzieci z gminy Wadowice.

Pomysł projektu “Zwycięzcy – razem możemy więcej!” jest wynikiem ewaluacji przeprowadzonej podczas zakończenia programu DK+ Inicjatywy Lokalne organizowanego z ramienia NCK.

Dziec zaproszone do projektu zaangażowały się w życie kulturalne, zobaczyły jak różnorodna jest kultura i jej dziedziny, jak powstaje musical i co składa się na jego elementy, a także dokonały wyboru sekcji do której chcą należeć i jakie zadania realizować. Uczestnicy niebyli   wyłącznie biorcami, korzystającymi z wycieczek i warsztatów, ale przede wszystkim nauczyli się jak współpracować.  Pokazaliśmy dzieciom, że działając razem możemy więcej.

Musicalowy projekt ukierunkowany był na aktywizacje uczestników, ich otwarcie, a przede wszystkim pozbycie wstydu i zjednanie nowych przyjaciół.

W ramach projektu uczestnicy obejrzeli musical Stowarzyszenia „Teatr na Dłoni” pt. „Zwycięzcy” dotykający tematu integracji społecznej, tworzony przez ich rówieśników i zobaczyli że mogą spełnić marzenia oraz zaangażować się w życie kulturalne. Uczestnicy zobaczyli jak wygląda praca nad musicalem oraz  innymi aspektami spektaklu. Po warsztatach tematycznych dzieci wybierały grupę zadaniową, do której chcą należeć i pod okiem instruktorów oraz opiekuna artystycznego pracowały nad wybranymi przez nich scenami ze spektaklu „Zwycięzcy”. Nie brakowało także wspólnych spotkań warsztatowych, integracyjnych, a także wycieczek do Poznania, Wrocławia i Warszawy.

Efekt finalny projektu można było zobaczyć 18 października. Na sali teatralnej zobaczyliśmy prezentacje przygotowanego przedstawienia na podstawie musicalu „Zwycięzcy” Stowarzyszenia Teatr Na Dłoni oraz film podsumowujący projekt.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content