Powrót do aktualności

Projekt „SzukaMY InicJATYWY” zakończony!

Pokaz mody w WCK w ramach projektu „SzukaMY InicJATYWY”

Tegoroczna edycja programów grantowych, skierowana do mieszkańców Gminy Wadowice dobiegła końca. W marcu br. spośród wszystkich nadesłanych i poprawnie wypełnionych formularzy, komisja powołana z pracowników Wadowickiego Centrum Kultury wybrała 7 projektów które zostały sfinansowane i zrealizowane wspólnie z ich pomysłodawcami.

Ostatnim projektem realizowanym w ramach „SzukaMy InicJATYWY” było długofalowe wydarzenie „Oczko za oczkiem” trwające od maja do początku listopada 2021. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu była Danuta Biernat – instruktorka Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, miłośniczka rękodzieła, blogerka – którą można poznać czytając blog „W harmonii”.

Trzynastoosobowa grupa miłośniczek dziergania na drutach i szydełkowania, przez kilka miesięcy pracowała nad własnymi dziełami – dzianinami i elementami garderoby. Powstała unikatowa „Kolekcja kwiatowa” swetrów, kardiganów, narzutek, poncz. Prace wydziergane na drutach zostały zaprezentowane podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej w atelier fotograficznym. Zdjęcia wykonała wieloletnia instruktorka WCK, inicjatorka Grupy Mamarazzi – Iza Faber. Do sesji przygotowała uczestniczki – Klaudia Piekarczyk, wykonując odpowiedni makijaż.

Projekt „Oczko za oczkiem” zwieńczył wyjątkowy pokaz mody, na który miłośniczki dziergania przygotowywały się pod okiem Kingi Baran – instruktorki tańca towarzyskiego oraz tancerki discofox.

W sobotnie popołudnie 6 listopada uczestniczki projektu zaprezentowały swoją kilkumiesięczną prace rodzinie, znajomym i bliskim przyjaciołom podczas nietuzinkowego wydarzenia – Pokazu Mody Dzierganej. Pokazowi towarzyszyła wystawa zdjęć z sesji fotograficznej.

Kolejnym etapem projektu było wydzierganie i przekazanie czapek, szalików i chust dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach.

Cały projekt „Oczko za oczkiem” wspierał Sklep Biferno, który znajduje się w Kalwarii Zebrzydowskiej i zaopatrzył Panie w najlepszej jakości włóczki, udzielając rabatu na zakup materiałów oraz przekazał włóczki do wykonania czapek i szalików dla potrzebujących.

W projekcie wzięły udział:

 1. Danuta Biernat
 2. Jolanta Cieślik
 3. Jolanta Dyrcz
 4. Ludmiła Gołąb
 5. Agnieszka Graca
 6. Zosia Graca
 7. Cecylia Madyda
 8. Danuta Matonóg
 9. Małgorzata Momot
 10. Anna Ramos
 11. Katarzyna Smoleń
 12. Magdalena Stanek
 13. Beata Strzelec
 14. Alina Światłoń
 15. Adrianna Twardosz
 16. Anna Wacław
 17. Helena Waligóra

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content