Muzeum Miejskie w Wadowicach, ul. Kościelna 4
Muzeum Miejskie w Wadowicach, ul. Kościelna 4
Projekt pt.: “RetroKultura” to cykl działań edukacyjnych adresowanych do osób dorosłych z terenu Wadowic i okolicy. Propozycja ta czerpiąca ze spuścizny kulturowej regionu pomoże uczestnikom w zdobyciu nowej wiedzy i zainspiruje ich twórczo. W ramach zadania przeprowadzonych zostanie sześć spotkań warsztatowych, spacer edukacyjny, koncert plenerowy muzyki dawnej i wystawa czasowa, której będzie towarzyszył katalog. Bezpłatne zajęcia odbywać się będą w różnych miejscach na terenie Wadowic i okolicy, co podniesie ich atrakcyjność. Wszystkie spotkania zostaną udokumentowane filmowo i fotograficznie, a krótkie relacje z ich przebiegu zamieszczane zostaną na podstronie projektu. Wypracowane materiały i instrukcje z warsztatów zostaną bezpłatnie umieszczone w sieci na zasadzie wolnej licencji Creative Commons, a katalogi rozdystrybuowane z pomocą partnera. Różnorodność proponowanych tematów i form działania zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców.
Projekt RetroKultura – „Skarby w rodzinnych archiwach”
26 maja 2022 r., godz. 17.30 – 20.30
Muzeum Miejskie w Wadowicach, ul. Kościelna 4
Spotkanie „Skarby w rodzinnych archiwach” poświęcone będzie archiwalnej fotografii rodzinnej, jej przechowywaniu i zabezpieczaniu. Poprowadzi je znawca tematu – Krzysztof Dudek konserwator zabytków z Muzeum Historii Fotografii. W części praktycznej zaś uczestnicy pod okiem instruktorki Anity Pajor samodzielnie przygotują drewniane ramy na fotografie w stylu retro. Na spotkanie można przynieść swoje zdjęcia archiwalne i skonsultować ze specjalistą, jak je przechowywać, żeby zachowały się dla następnych pokoleń. Zajęcia adresowane są do osób dorosłych w wieku 30+.
Zapisy na spotkania pod numerem: 338738100 lub przez stronę strefazajec.pl
Projekt RetroKultura – „Artystyczne kreacje znanych wadowiczanek”
Warsztaty trzydniowe – 10, 11, 12 czerwca (piątek godz. 16.00 – 18.30, sobota, niedziela godz. 14.00 – 17. 00)
Muzeum Miejskie w Wadowicach, ul. Kościelna 4
Bohaterkami spotkania będą dwie historyczne postacie – Janina Brzostowska i Ada Sari. Ich pozycja w świecie artystycznym zobowiązywała do odpowiedniej kreacji i podporządkowaniu ówczesnej modzie. Na trzydniowych warsztatach uczestnicy pod okiem stylistki Beaty Bojdy przygotują się do udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej, której efekty w postaci stylizowanych portretów zawisną w przestrzeni Muzeum Miejskiego. Profesjonalistka ucharakteryzuje uczestników, wykona makijaż i fryzurę, pomoże w doborze strojów. Efekty pracy stylistki zostaną utrwalone podczas sesji fotograficznej prowadzonej przez Izę Faber. Warunkiem udziału w zajęciach jest zgoda na publikację wizerunku.
Zapisy na spotkania pod numerem: 338738100 lub przez stronę strefazajec.pl
Projekt RetroKultura – „Ceramiczne inspiracje w starej kaflarni”
Warsztaty dwudniowe – 14, 22 czerwca (wtorek, środa godz. 17.30 – 20.00)
Centrum Edukacyjne EST w Wadowicach, al. Matki Boskiej Fatimskiej 66.
Tematem przewodnim spotkania, które poprowadzą wspólnie historyk Marcin Witkowski i mistrzowie z Pracowni Ceramiki Artystycznej Vector, będzie twórczość wadowickiego artysty rzeźbiarza Józefa Jury. Uczestnicy spotkania poszukają w bogatym dorobku artysty inspiracji do tworzenia własnych prac ceramicznych. W efekcie dwudniowych warsztatów, każdy będzie mógł pochwalić się swoim dziełem ceramicznym, które nawiązywać będzie do słynnych kafli Jury. Organizatorzy zapewniają wszystkie potrzebne materiały.
Zapisy na spotkania pod numerem: 338738100 lub przez stronę strefazajec.pl
Ponadto w ramach projektu RetroKultura planujemy również:
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
poniedziałek: NIECZYNNE
wtorek – niedziela: 9:00 – 16:00*
*Ostatnie wejście o godz. 15:45
WAŻNE!!! 1 i 6 I, 15 – 18 IV, 16 VI, 15 VIII, 1 i 11 XI, 24 – 26 i 31 XII – muzeum NIECZYNNE
ul. Kościelna 4, 34-100 Wadowice
tel. 33 873 81 00, 730 725 036
muzeum@wck.wadowice.pl
Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności