Powrót do aktualności

Pamiątkowy banknot już w sprzedaży

Banknot w odcieniach fioletowego, o nominale 0 euro. W lewym górnym rogu napis: "10. rocznica beatyfikacji Nana Pawła II". Z prawej strony banknotu widoczne popiersie papieża Jana Pawła II, budynek wadowickiej bazyliki i herb miasta Wadowic.
Zapraszamy do zakupu pamiątkowych banknotów 0 euro, które zostały wydane z okazji 10 rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II.

To drugi taki banknot z wizerunkiem papieża Polaka. Pierwszy, z młodym Lolkiem, został wyemitowany w listopadzie ubiegłego roku z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Banknot, którego emisja rozpoczęła się 1 maja 2021 roku, upamiętnia z kolei 10. rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II.

Banknot, podobnie jak w roku ubiegłym, jest wynikiem współpracy wadowickiego Muzeum Miejskiego i spółki Banknoty Pamiątkowe.

W sprzedaży dostępne są:

  • banknoty pamiątkowe w wersji normal w cenie 20 zł za sztukę
  • pamiątkowe etui z banknotem w wersji anniversary w cenie 60 zł za sztukę
  • pamiątkowe etui podwójne w wersji Gold zawierające banknot w wersji normal i anniversary w cenie 200 zł za sztukę

Nakład  banknotu jest zamknięty i wynosi 10 000 sztuk z czego 2 000 to banknoty w wersji Anniversary. Banknot zaprojektowała Małgorzata Pławecka – Jasek.

Banknoty można zakupić stacjonarnie w biurze Muzeum Miejskiego (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 15:30 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 9:30 – 15:30) lub w naszym sklepiku internetowym.

Z A P R A S Z A M Y do zakupów!

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content