ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Odważni twórczo – tygodniowe, artystyczne warsztaty dla dzieci

Kolorowy plakat dotyczący zajęć dla dzieci "Odważni twórczo".

Twoje dziecko interesuje się sztuką a wszelkie działania artystyczne to jego pasja? Lubi malować i pracować wykorzystując przeróżne formy artystyczne? Jeśli tak, to cykl zajęć pt. „Odważni – Twórczo” jest idealny dla niego! Zapraszamy na warsztaty od 5 – 9 lipca.

Cykl tygodniowych zajęć artystycznych dla dzieci w wieku 8 – 12 lat to pomysł realizowany w ramach zwycięskiego wniosku programu „Szukamy InicJATYWY”. 

Na tygodniowych zajęciach młodzi artyści w dwóch grupach wezmą udział w interesujących warsztatach z artystkami: Karoliną Oczkowską i Anną Czermak. Asamblaż, Scrapbooking, Wiesiołki Land – Art, Decoupage, Rękodzieło – String Art to tematy, które czekają na małych twórców  w wieku 8 – 9 lat, natomiast dzieci w wieku 10 – 12 lat podążą ścieżką takich form i kierunków w sztuce jak: Surrealizm – Diorama, Książka Artystyczna, Kolaż, Ekspresjonizm- linoryt, a nawet projektowanie logo.  

Poniżej prezentujemy opisy konkretnych warsztatów: 

10:00 – 11:30 – dzieci w wieku 8 – 9 lat

5 lipca – Asamblaż – na warsztatach omówimy tą technikę artystyczną w kontekście nurtów w jakich się narodziła (kubizm, dadaizm). Wykonamy trójwymiarowy portret lub rzeźbę przy użyciu różnego rodzaju przedmiotów artystycznych i codziennego użytku oraz przy wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu.

6 lipca – Scrapbooking – czyli zatrzymywanie wspomnień. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie zdjęć na te zajęcia. Na warsztatach przedstawimy krótką historię scrapbookingu, przykłady projektów, jego sentymentalny i przystępny każdemu charakter. Za pomocą wycinków ze starych pocztówek, gazet, gotowych scrapek – każdy z uczestników stworzy swój album lub pocztówkę związaną z chwilą, którą chcę zatrzymać.

7 lipca- Land art/wiesiołki – zapoznamy się z pojęciem „land artu” i pokażemy zdjęcia z realizacji tego typu sztuki. Wykonamy wiesiołki tzn. ozdoby ścienne wykonane z patyków, ozdobione piórami, koralikami, wstążkami i naturalnymi elementami (liście, szyszki, kamyki). Jeśli będzie taka możliwość zajęcia odbędą się w plenerze.

8 lipca – Decoupage – technika serwetkowa. Każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzenia za pomocą serwetek, kleju i pędzli  jakiegoś przedmiotu dekoracyjnego; podkładki, zawieszki, czy świecznika.

9 lipca – Rękodzieło/String Art – Omówimy czym jest rękodzieło, jak mogą wyglądać dzieła wykonane ręcznie. Zapoznamy się z techniką string artu i wykonamy swoją pracę.

13:00 – 14:30 – dzieci w wieku 10 – 12 lat

5 lipca – Surrealizm – diorama – omówimy czym był surrealizm, pokażemy przykłady prac malarskich. Zapoznamy się z pojęciem diorama a następnie wykonamy własne dioramy inspirowane snami.  

6 lipca – Książka artystyczna/Artbook  – omówimy czym jest książka artystyczna i pokażemy przykłady. Wykonamy własną książeczkę przy użyciu różnych rodzajów papieru, własnoręcznie ją zszyjemy oraz ozdobimy jedną jej stronę stosując rysunek lub kolaż.

7 lipca – Kolaż – mapa myśli. Zaczniemy od krótkiej definicji nurtu oraz jego charakteru. Ze względu na przystępność materiałów (gazety, książki, ulotki) – kolaże może tworzyć każdy. Wskażemy uniwersalny i ekologiczny wydźwięk kolaży. Z makulatury, którą planujemy wyrzucić – możemy stworzyć kreatywne i wyjątkowe kompozycje. Na zajęciach dzieci poproszone zostaną o stworzenie swojego osobistego autoportretu wewnętrznego.

8 lipca – Projektujemy logo – zaczynamy warsztaty od ciekawego epizodu historycznego; logo ma swój początek w znakowaniu bydła. Wyjaśnimy różnice w pojęciach „logo”, „sygnet”, „logotyp” na podstawie najbardziej znanych marek i ich znaków. Omówimy najczęstsze zabiegi oraz po krótce psychologie kolorów. Każdy stworzy swój indywidualny znak w oparciu o zajęcia z dnia poprzedniego.

9 lipca – Ekspresjonizm – linoryt – omówimy krótko kierunek jakim był ekspresjonizm, wskażemy jego charakterystyczne cechy na przykładzie dzieł przedstawicieli tego nurtu. Zapoznamy się z techniką linorytu, który był często stosowany przez ekspresjonistów. Wykonamy swój własny linoryt.

Stwórz z nami sztukę i zabierz ją do domu!

Liczba miejsc ograniczona.

Koszt tygodniowych zajęć: 25 zł

Dzieci z pierwszej grupy proszone są o przyniesienie zdjęć na zajęcia ze Scrapbookingu.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content