Muzeum Miejskie w Wadowicach, ul. Kościelna 4

Back to all Post

Nowa wystawa czasowa “Skarby Ziemi”

Zdjęcie wnętrza sali wystawowej z czerwonymi ścianami, na którym widać drewniane gablotki w których ułożone są różnej wielkości kamienie,
Zapraszamy do zwiedzania wystawy geologicznej pt. “Skarby Ziemi”. Ekspozycję tą można oglądać bezpłatnie od wtorku do niedzieli od 9.00 do 16.00 .
Na wystawie można zobaczyć okazy umożliwiające prześledzenie kolejnych etapów istnienia życia na Ziemi, od dewonu poprzez karbon, perm, jurę, trias po neogen, a zaprezentowane skamieniałości, skały i minerały pochodzą przede wszystkim z Regionu Śląsko-Krakowskiego – okolic Alwerni (kamieniołomy w Mirowie i Porębie), Chrzanowa, Krzeszowic (kamieniołomy w Dubiu, Czatkowicach i “Niedźwiedziej Górze”, rejon Racławic, Rudna i Zalasu), Olkusza, Krakowa (osiedle Ruczaj-Zaborze) oraz kopalń soli w Bochni i Wieliczce.
Ekspozycja powstała dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Muzeum Geologicznego Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach, Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, a także prof. dr. hab. inż. Andrzeja Maneckiego, dr. hab. Krzysztofa Szopy  z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Jerzego Strzei, Bogusława Wajdzika oraz Andrzeja Kotowieckiego – pomysłodawcy i współorganizatora wystawy.
Uroczystemu otwarciu wystawy towarzyszył wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Bąka z Uniwersytetu Pedagogicznego z Krakowa.
 
prezentacja i kierownik muzeum na fotografii
słuchacze siedzą przy stolikach
goście zwiedzają wystawę
goście oglądają wystawę

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content