Powrót do aktualności

NOC w MUZEUM już za nami!

Zdjęcie wykonane wieczorem przed wejściem do budynku wadowickiego Muzeum Miejskiego, przedstawiające Marcina Witkowskiego - kierownika muzeum, który ubrany jest w ciemne spodnie, białą koszulę i szarą marynarkę i przemawia do zebranych przed nim osób.

Tegoroczna NOC w MUZEUM różniła się bardzo od poprzednich. Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia, w nasze progi mogliśmy zaprosić tylko kilkadziesiąt osób…

W tym roku, dla “nocnych marków”, którzy 15 maja zjawili się po zmroku na Kościelnej 4, przygotowaliśmy widowisko muzealne, które było finałem publikowanego przez nas wcześniej opowiadania.

Opracowaniem scenariusza i reżyserią widowiska zajął się znany krakowski artysta teatralny – Paweł Buszewicz, a wystąpili w nim: Janusz Brańka, Ludwik Leśniewski, Marcin Witkowski, Jacek Zaborowski i Anna Żmuda.

“Śledztwo Rybarskiego” (do przeczytania w całości TUTAJ) to historia kryminalna rozgrywająca się w latach 30. XX wieku w prowincjonalnym, z nazwy nieznanym miasteczku na południu Polski. Jej bohaterowie pochodzą z różnych warstw społecznych, ale niespodziewany splot wydarzeń sprawia, że ich losy, często tragiczne, łączą się i wzajemnie przenikają. Intryga, zbrodnia, skomplikowane śledztwo – tego na kartach opowiadania nie zabrakło. Dwie pierwsze części opowiadania opublikowaliśmy w sieci, zaś trzecia stała się podstawą scenariusza spektaklu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, których autorem jest Janusz Gawron.

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content