Powrót do aktualności

Noc w Muzeum 2021

Kobieta w średnim wieku ubrana w długą ciemną suknię i młody mężczyzna w dżinsach i zielonej kurtce, siedzący na krzesłach na tle czerwonej ściany i rozmawiający ze sobą.

Jedyna taka Noc w Muzeum Miejskim!

Z okazji tegorocznej Nocy Muzeów, Muzeum Miejskie w Wadowicach przygotowuje dla zwiedzających wyjątkowe wydarzenie! W sobotę, 15 maja 2021 roku odbędzie się specjalne zwiedzanie tematyczne, którego motywem przewodnim będzie finał opowiadania kryminalnego pt.: „Śledztwo Rybarskiego”.

Muzeum Miejskie, ze względu pandemię i wiążące się z nią obostrzenia sanitarne przez pewien czas było nieczynne. Opowiadanie autorstwa krakowskiego dziennikarza Łukasza Micnara, które powstało specjalnie na potrzeby widowiska, na pewno ożywi przestrzeń muzealną, tak długo niedostępną ze względu na pandemię. Nowego znaczenia nabiorą wykorzystane w nim eksponaty a całość dopełnią uczestnicy wydarzenia. Jest to nowatorska i atrakcyjna forma zwiedzania. Pod osłoną nocy cała przestrzeń wystawowa  zamieniona zostanie w wielką scenę, na której rozegra się kryminalna intryga, pojawią się postacie „nie z tego świata” i rozwikłana zostanie zagadka sprzed osiemdziesięciu lat. Opracowaniem scenariusza i reżyserią widowiska zajął się znany krakowski artysta teatralny Paweł Buszewicz.

W ramach Nocy w Muzeum odbędą się aż trzy czterdziestominutowe widowiska, które rozpoczynać się będą o pełnych godzinach: 21.00, 22.00 oraz o 23.00. Bezpłatne wejściówki, których liczba, ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, jest mocno ograniczona, można rezerwować telefonicznie (33 873 81 00, 730 725 036) bądź osobiście w biurze muzeum (od 13 maja). Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu na żywo, przygotowana zostanie relacja online na fanpage’u Muzeum Miejskiego. Na bieżąco będą także publikowane fotografie, krótkie filmiki oraz trzecia część opowiadania Micnara.

Kobieta w średnim wieku, ubrana w czarną bluzkę, na którą narzuconą ma ciemną chustę. W ręku trzyma duży album na zdjęcia, oprawiony w brązową skórę, z pozłacanymi stronami. Kobieta stoi w ciemnej klatce schodowej, oświetlonej jarzeniowym światłem.

Uczestników widowiska zachęcamy do wcześniejszego przeczytania pierwszej i drugiej części „Śledztwo Rybarskiego”, które ukażą się  10 i 13 maja (poniedziałek i czwartek) na stronie internetowej muzeum.wadowice.pl.

Tego nie można przegapić!

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content