Powrót do aktualności

Niezapomniana Muzyczna Podróż – “Przy Lampce”  – MASOVIAN MANTRA

Niezapomniana Muzyczna Podróż – “Przy Lampce” z MASOVIAN MANTRA

W wyjątkowej atmosferze sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury, odbył się koncert, który na długo pozostanie w pamięci miłośników nietypowych brzmień i muzycznych podróży. Projekt MASOVIAN MANTRA, pod kierownictwem Michała Barańskiego, zaprezentował niezwykłą mieszankę dźwięków, łączącą jazz z tradycyjną muzyką ludową z Mazowsza i energetycznymi odniesieniami do muzyki indyjskiej.

Barański, będący zarazem liderem i pomysłodawcą tego muzycznego eksperymentu, przedstawił utwory z albumu “MASOVIAN MANTRA”, który ukazał się w 2022 roku w ramach serii Polish Jazz. To połączenie jazzowych rytmów z korzeniami mazowieckiej tradycji ludowej i egzotycznymi dźwiękami Indii, wykorzystując unikalną technikę hinduskiej perkusji wokalnej „konnakol”, zachwyciło zgromadzoną publiczność.

Podczas koncertu “Przy Lampce”, dźwięki doskonale splecione w kompozycje Michała Barańskiego dostarczyły niezapomnianych wrażeń muzycznych. To nie tylko występ, ale prawdziwa podróż przez różne kultury muzyczne, która poruszyła emocje słuchaczy, jednocześnie otwierając ich na różnorodność dźwięków i nowe muzyczne doznania.

Wadowickie Centrum Kultury kolejny raz udowodniło, że jest miejscem, gdzie sztuka i muzyka spotykają się w sposób harmonijny, kreując wyjątkowe wydarzenia artystyczne. Koncert z MASOVIAN MANTRA był jednym z tych niezwykłych momentów, który obudził ciekawość i pasję do odkrywania nowych, fascynujących brzmień.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń organizowanych przez Wadowickie Centrum Kultury. Ta instytucja wciąż zaskakuje nowymi muzycznymi i artystycznymi doświadczeniami, oferując miłośnikom sztuki możliwość uczestnictwa w niezwykłych podróżach przez świat dźwięków i inspiracji artystycznych.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content