ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Koncert New Bone 12.11.2021 r.

New Bone na scenie w sali kameralnej WCK.

12  listopada 2021 r. podczas koncertu “Przy lampce” wystąpił krakowski kwintet jazzowy New Bone. Wadowice znalazły się na trasie zespołu promującego nowy album  pt. „Longing”. 

W żargonie muzycznym „new bone” oznacza sekcję dętą blaszaną.  Liderem i kompozytorem większości utworów grupy jest znakomity trębacz, Tomasz Kudyk. W grudniu 2019 r.  Kudyk nagrał z New Bone szósty album zatytułowany „Longing” i dedykowany ojcu, Janowi Kudykowi, nieżyjącemu już liderowi krakowskiego zespołu Jazz Band Ball Orchestra. JBBO jest najstarszym w Polsce zespołem, grającym do dziś tradycyjną odmianę jazzu.

Nie tylko sekcja dęta jest mocną stroną New Bone. Od 2013 roku do składu doszedł  Dominik Wania uznawany za jednego z najciekawszych pianistów jazzowych w Polsce. Wania jest muzykiem sesyjnym, ale też pedagogiem i przy okazji zdobywcą trzech Fryderyków. Artysta w swojej karierze współpracował wieloma znakomitymi muzykami m.in. Tomaszem Stańko i Marcusem Millerem. Należy też do wąskiego grona artystów nagrywających dla ECM Records. Jego autorska płyta „Lonely Shadows”  jest pierwszym w historii, solowym albumem polskiego muzyka, wydanym przez tę najbardziej prestiżową wytwórnię jazzową na świecie.

Grupa wystąpi w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – piano, Maciej Adamczak – bass, Dawid Fortuna – instrumenty perkusyjne.

Podczas koncertu „Przy lampce” bufet poprowadzi “Galicjanka”

 

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content