ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Nabór na Wadowicki Uniwersytet Dzieci od 19 lipca!

Twoje dziecko lubi naukę i jest ciekawe świata? Jeśli tak, nie może go zabraknąć wśród studentów i studentek Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci. Od 19 lipca rusza nabór na rok akademicki 2022/2023. Liczba miejsc ściśle ograniczona!

Wadowicki Uniwersytet Dzieci, działający od października 2014 roku, to jeden z większych projektów WCK. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to pozaszkolny program skierowany do uczniów od 1 do 8 klasy szkoły podstawowej. Zajęcia w ramach Uniwersytetu odbywają się średnio dwa razy w miesiącu w soboty i są prowadzone przez absolwentów uczelni wyższych, profesorów, doktorantów oraz specjalistów w danych dziedzinach naukowych. Dzieci mają także możliwość udziału w dodatkowych zajęciach, wydarzeniach, konkursach czy wycieczkach. Raz w semestrze wyjeżdżają na zajęcia do krakowskich wyższych uczelni m.in. Uniwersytetu Pedagogicznego, który jest patronem WUD. W roku akademickim 2021/2022 w zajęciach Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci brało udział 120 studentów. Od kilku lat WUD wyróżnia się wydarzeniem jakim są obrony prac licencjackich i magisterskich. Studenci III i V roku biorą udział w seminarium, przygotowują swoje prace, a wybrane prezentowane są na specjalnej uroczystości. W tym roku swoje prace złożyło 12 licencjatów i 7 magistrów. W ramach WUD działa również Rada Studentów oraz od czerwca 2022 r. Rada Naukowa. W  roku akademickim 2021/2022 młodzi studenci wzięli udział min. w wykładach na temat planety Mars, ssaków z afrykańskiej sawanny, początków kina, Generatora Van de Graffa, czy suchego lodu. Młodzi studenci aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach podczas których dowiedzieli  się czy można oszukać zmysły, zgłębili cyrkowe tajniki, mogli zobaczyć różne gatunki zwierząt, a nawet zamienić się w małych lekarzy. Dodatkowo dzieci wzięły udział w Nocowaniu w WCK, wycieczkach do FUNZEUM  i APILANDI czy warsztatach kulinarnych w CKZiU nr 1 w Wadowicach.

Zapisy na WUD przyjmowane będą od 19 lipca, od godz. 10:00, wyłącznie poprzez specjalny formularz dostępny poniżej (formularz pojawi się w dniu uruchomienia zapisów). Studenci WUD będą mieli również promocyjne ceny oraz pierwszeństwo zapisu na takie zajęcia jak: Klub Młodego Architekta, Mali Detektywi, warsztaty Animacji Poklatkowej oraz LEGO KIDS, o których zostaną powiadomieni mailowo.  

Koszt semestralny za zajęcia będzie wynosił 130 zł/ 110 zł na drugie i kolejne dziecko. 

*  Kwota może ulec niewielkiej zmianie. Informacje o ostateczniej opłacie za czesne rodzice otrzymają mailowo. 

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content