ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Muzyczna pocztówka

Na scenę wchodzi grupa muzyków odebrać nagrody. Nagrody wręczają dwie kobiety w czarnych marynarkach. Jeden z muzyków trzyma się za twarz, wygląda na zaskoczonego.

Kolejna muzyczna wyprawa w niedaleką przeszłość. Jest sobota, 5 lutego 2011 roku. W sali kameralnej WCK od rana „rządzi” rock! Od 2005 roku organizujemy popularne jeszcze w latach 80 – tych przeglądy amatorskich zespołów rockowych. Tym razem zwycięzcą naszego kolejnego przeglądu zostaje krakowski zespół Clock Machine, a w jury mamy zaszczyt gościć między innymi Anję Orthodox  – charyzmatyczną  wokalistkę z popularnego wówczas zespołu „Closterkeller”. Tyle historii…

Jest 2019 rok. W Wadowicach kolejny Reggae Most a w wielu miastach w Polsce kolejne koncerty Męskiego Grania. Na scenie tego ostatniego wydarzenia, między innymi  fantastyczny występ projektu Bas Astral & Igo, którego koncerty gromadzą wielotysięczną publiczność w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w kraju…

I teraz ciekawostka, która wyjaśni nam co łączy Przegląd Zespołów Rockowych z Męskim Graniem 2019. Otóż jest to postać  Igora Walaszka, wówczas wokalisty Clock Machine a dziś Igo. Można powiedzieć, że  dla Igora Walaszka nasz przegląd był początkiem drogi na szczyt albo przynajmniej ogromnym krokiem na tej drodze.  Zatem? Marzenia podparte talentem i ciężką pracą mogą każdego z Was wynieść na szczyt, a nam dać potwierdzenie tego, że nasza praca w tej naszej „małej kulturze” może w tym bardzo pomóc. I właśnie po to jesteśmy.

Kolejna ciekawostka – Bass Astral & Igo właśnie wydali kolejny singiel pt. „Bikini” promujący planowany na jesień 2020 roku album  „Satellite”. Obejrzyjcie proszę ten jakże aktualny dzisiaj klip, który stanowi swoistą podróż przez historię masek i powodów, dla których niektórzy zasłaniają twarz. Większość jednak woli żyć bez masek… czego sobie i Wam z serca życzymy!

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content