Zapomniana listopadowa tradycja - warsztaty

Zapomniana listopadowa tradycja - warsztaty

Muzeum Miejskie wzorem roku ubiegłego pragnie uczcić obchody Narodowego Święta Niepodległości instalując na balkonie nad wejściem do budynku muzeum  dekorację nawiązującą do międzywojennej tradycji ozdabiania domów. Ponadto w tygodniu poprzedzającym 11 listopada ( w dniach od 8 do 10 listopada ) w salach muzeum odbywać się będą bezpłatne spotkania edukacyjno - warsztatowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z tradycją obchodzenia święta 11 listopada, zwłaszcza ze zwyczajem uroczystego ozdabiania okien i balkonów, poznają okoliczności i przyczyny odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku oraz wykonają własne ozdoby patriotyczne.

Zajęcia te są bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona, dlatego chęć udziału klas należy wcześniej zgłosić do biura muzeum ( osobiście lub telefonicznie 338738100 ).

Ponadto 10 listopada na godzinę 17.00 zapraszamy do naszego muzeum wszystkich chętnych, zarówno młodzież jaki i dorosłych, na bezpłatne i otwarte zajęcia plastyczne, których tematyka dotyczyć będzie świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.