Wakacje z muzeum

Wakacje z muzeum

Atrakcje, jakie nasze muzeum przygotowało na tegoroczne wakacje, zapowiadają się bardzo ciekawie i interesująco. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

12 lipca (czwartek) godz. 11:00 „Co żołnierz nosił w plecaku?” - spotkanie z grupą rekonstrukcji historycznej 56 pułku piechoty dla dzieci 9 - 12 lat. Cena: 8zł /os.

Przeniesiemy się w czasy monarchii habsburskiej i wspólnie z członkami grupy rekonstrukcji historycznej 56 pułku poznamy dzień z życia żołnierza cesarsko-królewskiej armii. Nasi zaprzyjaźnieni pasjonaci historii opowiedzą o szczegółach umundurowania, uzbrojenia i ekwipunku (od saperki po łyżkę do zupy). Każdy uczestnik będzie mógł przymierzyć czapkę czy bluzę mundurową i na własnych plecach poczuć ciężar tego „co żołnierz nosił w plecaku”...

2 sierpnia (czwartek) godz 11.00 „Co w ziemi piszczy?” - warsztaty archeologiczne dla dzieci w wieku 9-12 lat. Cena: 8zł /os.

W mieście tajemnice kryją nie tylko stare budynki, piwnice i strychy, ale także podwórka i tereny zielone. Żeby się o tym przekonać zapraszamy do ogrodu przy Muzeum Miejskim, gdzie wspólnie z archeologiem poszukamy ukrytych tam skarbów. Dowiemy się jak przygotować i zabezpieczyć stanowisko archeologiczne, jakimi metodami specjaliści szacują czas powstania odnajdywanych przedmiotów i co tak naprawdę „w ziemi piszczy”?

10 sierpnia (piątek) godz. 11:00 „Kto nosił nosze?” - zajęcia dla dzieci w wieku 9-12 lat. Cena: 8zł /os.

Czy do służby na froncie przygotowywali się tylko mężczyźni? Otóż nie! Przed II wojną światową działała organizacja o nazwie Przysposobienie Wojskowe Kobiet. Zapraszamy na spotkanie z Martą Muranowicz z Ogólnopolskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej PWK, która poprowadzi zajęcia wzorowane na przedwojennych ćwiczeniach medycznych i wojskowych. Nie zabraknie dobrej zabawy, a chłopców niech nie zwiedzie tematyka spotkania, bo „kto nosił nosze” dowiemy się dopiero na warsztatach...

Zapisów na zajęcia można dokonywać telefonicznie (33 873 81 00) lub osobiście w Muzeum Miejskim (ul. Kościelna 4).