Warsztaty świąteczne

Warsztaty świąteczne

Warsztaty bożonarodzeniowe  w  muzeum

Tradycyjnie, od kilku już lat, początkiem grudnia, nasze muzeum przygotowuje zajęcia warsztatowe dla przedszkolaków i uczniów, których tematem są zwyczaje  i obrzędy bożonarodzeniowe. Podczas zajęć młodsze i starsze dzieci poznają zwyczaje związane z wigilią czyli z dniem poprzedzającym Boże Narodzenie oraz wykonują światy, czyli ozdoby choinkowe z opłatków i proste ozdoby świąteczne.

Warsztaty

Warsztaty wielkanocne w muzeum

Organizowane przez nasze muzeum od kilku lat warsztaty wielkanocne, podobnie jak warsztaty bożonarodzeniowe, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkoli jak i szkół podstawowych. Podczas warsztatów poświęconych w całości tradycjom i zwyczajom Świąt Wielkiej Nocy, uczestnicy dowiadują się, jak dawniej ludzie przygotowywali się do Wielkanocy. W części praktycznej natomiast uczestnicy wykonują własnoręcznie wielkanocne ozdoby świąteczne.

Świąteczne wicie palm wielkanocnych - zajęcia warsztatowe  dla rodzin

Warsztaty z wicia palm mają w muzeum już kilkuletnią tradycję i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Warsztaty, które zawsze odbywają się tuż przed Niedzielą Palmową, skierowane są do rodziców z dziećmi. Podczas zajęć uczestnicy wykonują palmę wielkanocną z przygotowanych wcześniej elementów dekoracji, m.in. gałązek wierzby, bukszpanu i borowiny, uczą się także robienia kwiatów z bibuły.

Palmy 5

    Galeria zdjęć