Lekcje muzealne dla szkół

Lekcje muzealne dla szkół

Lekcje muzealne

Muzeum Miejskie przygotowało dla uczniów gimnazjum ciekawą ofertę lekcji muzealnych

1. NIEZBĘDNIK MŁODEGO MUZEALNIKA

Podczas tej lekcji gimnazjaliści mają możliwość poznania różnych stylów w architekturze i podstawowe pojęcia z nią związane. Poszczególne epoki w dziejach sztuki i architektury zostaną przedstawione na przykładzie zabytków Wadowic i okolic – od gotyku dawnej stolicy Księstwa Oświęcimskiego, poprzez renesansowy zamek w Suchej, zwany „małym Wawelem” po klasycyzm i secesję wadowickich kamienic. Lekcja muzealna, odbywająca się XVIII-wiecznej klasycystycznej kamienicy, w której mieści się Muzeum Miejskie, oparta jest o bogaty zbiór eksponatów oraz prezentację obrazującą najważniejsze zabytki wadowickiej architektury.Lekcja muzealna wpisuje się w podstawę programową nauki w gimnazjach – historia (umiejętność rozpoznawania stylów w architekturze z uwzględnieniem zabytków regionu), plastyka (uczestnictwo w kulturze poprzez kontakt z zabytkami i dziełami sztuki).

2. PÓŁ TYSIĄCA LAT TEMU W WADOWICACH

Ile trzeba było zapłacić za buty na średniowiecznym targu? Ile ważył bałwan soli oświęcimskiej? Czym był cech i kto mógł do niego należeć? Jak kupcy poruszali się po XVI- wiecznych drogach i gościńcach? Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas lekcji poświęconej Wadowicom i ich mieszkańcom z przełomu średniowiecza i doby nowożytnej.Lekcja muzealna wpisuje się w podstawę programową nauki w gimnazjach – historia (wiedza na temat stosunków społeczno-gospodarczych w Polsce od rozbicia dzielnicowego po czasy zygmuntowskie).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

* Czas trwania: około 1 godziny

* Maksymalna liczba osób w grupie: 25

* Cena: 4 zł od osoby

* Udział w zajęciach wymaga wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem: 730 725 036 lub (33) 873 81 00

* Uczestnicy lekcji muzealnych automatycznie wyrażają zgodę na fotografowanie i filmowanie podczas zajęć prowadzonych przez Muzeum Miejskie oraz wykorzystanie tych materiałów do promocji i działań marketingowych Wadowickiego Centrum Kultury.