Powrót do aktualności

Młodzieżowy Festiwal Artystyczny „MELOFEST”

W dniach 7-20 sierpnia 2023 r. w Wadowicach odbędzie się druga edycja Młodzieżowego Festiwalu Artystycznego „MELOFEST”, organizowanego przez Stowarzyszenie Meloarte.

Jest to niezwykłe wydarzenie kulturalne dedykowane młodym, utalentowanym artystom z całej Polski, którzy przez 14 dni będą doskonalić swój warsztat pod okiem wybitnych muzyków i pedagogów.

Dagmara Książek – Lisicka |przygotowanie muzyczne

Kinga Bocheńska – Szostak | przygotowanie muzyczne

Rafał Żur | przygotowanie wokalne

Studio Finezz | ruch sceniczny

 

Uczestnikami warsztatów orkiestrowych mogą być uczniowie szkół muzycznych oraz studenci akademii muzycznych, natomiast warsztatów wokalnych z elementami ruchu scenicznego zarówno osoby uczęszczające do szkół, jak  i amatorzy.

 

Co wyróżnia projekt?

Tutorzy, biorący w nim udział, traktują swój zawód przede wszystkim jako życiową pasję. Właśnie to Stowarzyszenie Meloarte stara się zaszczepić młodym adeptom sztuki. Intensywna praktyka estradowa sprawia, że młodzi pokonują swoje blokady i ograniczenia Zaczynają więcej słyszeć, czuć                         i dostrzegać. Nagle garstka nut zapisanych na pięciolinii zaczyna tworzyć niepowtarzalną i kompletną historię, która trafia do serc słuchaczy.

 

Podczas tegorocznej edycji młodzież będzie pracować nad repertuarem pochodzącym ze światowej sławy musicali: La la land, Grease, Dzwonnik z Notre Dame, Upiór w oprze, The Greatest Showman, Dirty Dancing, Moulin Rouge, High School Musical, New York, New York.

 

Warto podkreślić fakt, iż wszystkie aranże zostały wykonane przez wybitnego muzyka i perkusistę Michała Dziewińskiego. W czasie trwania festiwalu, jeśli dopisze pogoda, młodzi ze swoja sztuką wyjdą na ulice miasta i będą wspólnie z jego mieszkańcami oraz turystami muzykować propagując kulturę oraz idee festiwalu.

 

Całość projektu zwieńczy Gala Finałowa w dniu 20 sierpnia 2023 r. na Wadowickim Rynku, podczas której młodzi zaprezentują Show Muzyczno – Taneczne „ Gala Musicali” To będzie wyjątkowo kulturalne lato w Wadowicach! Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest motto:

 

Dajmy przestrzeń młodym muzykom, aby poczuli siłę wspólnego grania!

 

 Link do rekrutacji na warsztaty orkiestrowe: https://forms.gle/nzg9RLYsGEnxj9P28

 Link do rekrutacji na warsztaty wokalne z elementami ruchu scenicznego: https://forms.gle/bUtBTutnS7xdsCx46

 

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content