Mateusz Kołodziejczyk

MATEUSZ KOŁODZIEJCZYK

ur. 1994 r.

wykształcenie artystyczne: wyższe artystyczne

uprawia: animacja, malarstwo

udział w poprzednich wystawach: po raz pierwszy

Człowiek orkiestra: pasjonat rysunku, zagorzały zwolennik tradycyjnej szkoły malarskiej, zdeklarowany twórca artystycznych etiud krótkometrażowych — tak w skrócie można opisać Jego drogę artystyczną. W 2019 r. prezentował się w indywidualnej wystawie „Punkt widzenia — mała rewolucja”, która miała swoją odsłonę zarówno w Wadowicach, jak i w Krakowie. Owe wystawy w połączeniu z planowaną wystawą zbiorową mają charakter malarski. Jednak to nie malarstwo jest prezentowane na wystawie, ponieważ poprzez swoją naukę gdzieś po drodze wszedł w temat animacji.

Bogactwo możliwych do użycia środków, a także podobny do przebycia proces przekonuje mnie do całkowitego wejścia w tę dziedzinę. Dlatego też mój udział w tegorocznej wystawie ma nowy charakter. Prezentowany ciąg animacji pt. „Kiełkowanie” składa się z animacji zarówno wykonanych podczas studiów, jak i obecnie kontynuowanych.Nazwa wskazuje na eksperymentalny charakter dzieł, które są dla mnie wyrabianiem pożądanego przeze mnie poziomu warsztatu, dążeniem do selekcjonowania coraz bardziej wyszukanych środków oraz wyćwiczeniem kreski.

Mateusz Kołodziejczyk jest również autorem autorskiej animacji promocyjnej Wystawy “Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020”

Prace zgłoszone do udziału w wystawie:

  • Następna dogrywka, animacja

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem