Back to all Post

MASOVIAN MANTRA – “Koncert Przy Lampce”

MASOVIAN MANTRA, Michał Barański

Koncert „Przy Lampce” – MASOVIAN MANTRA, Michał Barański
4  listopada (sobota) 2023 r. godz. 19:00
Sala kameralna Wadowickiego Centrum Kultury
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł (w dniu koncertu)

 

Serdecznie zapraszamy do Wadowickiego Centrum Kultury na kolejny, niezapomniany koncert „Przy Lampce! Przygotujcie się na wieczór pełen wspaniałej muzyki, emocji i improwizacji w niecodziennym klimacie jazzu, mazowieckiej, tradycyjnej muzyki ludowej i… muzycznych Indii! Będzie to zatem swoisty „muzyczny klub podróżnika”!  Ta na pozór przedziwna kompilacja muzyczna znalazła się na wydanej
w 2022 roku płycie lidera i pomysłodawcy projektu, Michała Barańskiego. Było to 88, wydawnictwo prestiżowej serii Polish Jazz „MASOVIAN MANTRA”.   

Utwory z tej właśnie płyty prezentowane będą tego wieczoru na kameralnej scenie WCK. W trakcie tego niepowtarzalnego koncertu będziemy zachwycać się niesamowitą kompilacją jazzowych brzmień mocno osadzonych w polskiej, tradycyjnej muzyce ludowej z Mazowsza, czego dopełnieniem będzie równie wielobarwna, energetyczna i egzotyczna muzyka Indii z wykorzystaniem unikalnej techniki hinduskiej perkusji wokalnej „konnakol”.

Spodziewajcie się gorącego przyjęcia, radości i pozytywnej energii i przygotujcie zmysły
na niezapomnianą przygodę muzyczną!

Koncerty to nie tylko muzyka, ale także niepowtarzalna atmosfera Wadowickiego Centrum Kultury,   której dopełnieniem będzie z pewnością lampka dobrego wina lub rzemieślniczego piwa serwowanego jak zwykle przez wadowicką „Galicjankę”.

Kup bilet już teraz!

Skład zespołu:
Michał Barański – bas

Łukasz Żyta – perkusja

Michał Tokaj – piano

Shachar Eltana – gitara

Okładka płyty CD Polish Jazz

„Masovian Mantra” stanowi wybór co najmniej trzech wątków, które muzycy pod wodzą Michała Barańskiego próbują połączyć w jednej przestrzeni. Są to muzyczne Indie, polska tradycja ludowa (z symbolicznym mazurkowym trójmiarem) i brzmienie współczesnego jazzu, wraz z jego wzorami, sięgającymi lat 70. Warto w tym miejscu przywołać z jednej strony legendarnego Raviego Shankara czy grupę Shakti z Johnem Mc Laughlinem, praktykę hinduskiego śpiewu rytmicznego konnakol, ale też z drugiej strony dokonania muzyków polskich, w tym głównie Zbigniewa Namysłowskiego (z którym Michał Barański nagrał album „Assymetry”), Tomasza Stańki (słynna wyprawa do Taj Mahal), grupę Osjan czy eksperymenty Sławomira Kulpowicza z wirtuozem sitaru Shujaatem Khanem.

 

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Przejdź do treści