Kino Centrum w Wadowicach, ul. Teatralna 1

Powrót do aktualności

Marcowy repertuar

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem na najbliższy miesiąc.

plakat filmu "Ściana cieni"

Dokumentalny, prod. Niemcy, Polska, Szwajcaria, reż. Eliza Kubarska, wyk. Dawa Denzing, Jomdoe, Ngada, czas 94 min, od 15 lat

Opowieść o zderzeniu dwóch kultur u podnóża góry Kumbhakarna. Dla alpinistów to jeden z najtrudniejszych szczytów świata, dla tubylców święty szczyt.

Plakat filmu "Co w duszy gra".

Animacja, komedia, przygodowy, reż. Pete Docter, prod. USA, czas 107 min, b.o.

Joe Gardner prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys – zaczyna zadawać sobie pytania: “Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”.

Plakat filmy "My dwie".

DZIEŃ KOBIET

Komedia/dramat, prod. Belgia, Francja, Luksemburg, scen. i reż. Filippo Meneghetti, wyk. Barbara Sukowa, Martine Chevallier, Lea Drucker, czas 95 min. od 15 l..

Nina i Madeleine są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce, jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

Plakat filmu "Serce do walki".

DZIEŃ MĘŻCZYZN

Sensacyjny/sportowy/dramat, prod. Polska, scen. i reż. Kacper Anuszewski, wyk. Łukasz Wabnic, Marcin Zarzeczny, Marek Siudym, Ewa Kasprzyk, czas 97 min. od 15 l.

Piotrek jest utalentowanym sportowcem. W pamięci ma jednak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, które rzucają się cieniem na całe jego obecne życie. Nie mogąc odnaleźć swojej drogi zaczyna brać udział w nielegalnych walkach. Pewnego dnia jego życie się jednak zmienia. Poznaje niezwykłą dziewczynę i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, która może zmienić wszystko. Piotrek podejmuje wyzwanie i zamierza pokazać światu na co go stać. W jego otoczeniu są jednak ludzie, którzy zrobią wszystko, aby poniósł porażkę.

Plakat filmu "Każdy ma swoje lato"

Dramat, komedia, prod. Polska, reż. Tomasz Jurkiewicz, wyk. Nicolas Przygoda, Anita Poddębniak, Maciej Grzybowski, Sandra Drzymalska, czas 77min, od 15 lat

Zbuntowana Agata przyjeżdża do małego miasteczka gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego chory na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek wykorzystuje chorobę dziadka, by zbliżyć się do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć nieoczekiwanie ujawnia pilnie strzeżoną przez matkę Mirka rodzinną tajemnicę.

Plakat filmu "Helmut Newton. Piękno i bestia"

Dokumentalny, prod. USA, Gero von Boehm, wyk. Charlotte Rampling, Anna Wintour, Claudia Schiffer, czas 93 min, od 15 lat

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami? Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.

CDN.

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content