ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Mamy jeszcze wolne miejsca na Tydzień z Fabryką Kreatywności!

Jeśli wasze dzieci nie mają jeszcze planów na drugi tydzień sierpnia to nie może ich zabraknąć na tygodniu zajęć z Fabryką Kreatywności. Lipcowy tydzień spotkał się z ogromnym zainteresowaniem u najmłodszych, a w sierpniu na miłośników zabaw i eksperymentów czeka jeszcze więcej atrakcji.

Tym razem zapraszamy od 10 – 14 sierpnia na Tydzień Kreatywnych Odkrywców. Podczas trzygodzinnych i tygodniowych zajęć dzieci w wieku 6 – 8 i 7 – 11 lat będą wykonywać min. własne, oryginalne wzory na torbach płóciennych, ozdobią odlew gipsowy dłoni, wezmą udział w warsztacie “Genetyka – tajemnice kodu DNA”, będą programować swojego własnego robota z pomocą zestawów Lego WeDo 2.0 i tabletów, wykonają swój ogród w szkle, a nawet doświadczenie “chemiczny ogród” oraz wiele innych.

Koszt wynosi 200 zł za tydzień zajęć. Zapisy na zajęcia poprzez https://wck.wadowice.pl/wydarzenia/tydzien-z-fabryka-kreatywnosci-kreatywni-odkrywcy/

Szczegółowy opis zajęć: 

9:00 – 12:00 grupa 6 – 8 lat

13:00 – 16:00 grupa 9 – 11 lat

PRZED ZAJĘCIAMI NIE ZAPOMNIJ WYPEŁNIĆ I DOSTARCZYĆ OŚWIADCZENIA O STANIE ZDROWIA I ŚWIADOMOŚCI RYZYKA COVID-19, KTÓRE DOSTĘPNE JEST NA STRONIE WWW.WCK.WADOWICE.PL

Poniedziałek – dzień Designerów

W tym dniu uczestnicy stworzą własne, oryginalne wzory na torbach płóciennych. Wykonają i ozdobią odlew gipsowy dłoni – nietuzinkowy pomysł na miskę. A dodatkowo zaprojektują logo wymyślonej przez siebie firmy/organizacji pod okiem profesjonalnego grafika – gościnnie KayRysuje (@kayrysuje).

Wtorek – dzień Genetyków

Przeprowadzimy warsztat: “Genetyka – tajemnice kodu DNA”, podczas którego uczestnicy za pomocą żelków Haribo, wykałaczek i sznurków, nauczą się kodować aminokwasy oraz dowiedzą się, czym jest proces transkrypcji i translacji. Wszystko to podane w lekkiej, humorystycznej formie, aby łatwo i przyjemnie wchłonąć wiedzę. Wykorzystamy wiele rekwizytów, jak tematyczne maskotki, profesjonalny model DNA, autorską grę „ewolucja”.

Środa – dzień roboTWÓRCÓW

Z pomocą zestawów Lego WeDo 2.0 i tabletów, uczestnicy będą mogli skonstruować i zaprogramować swojego własnego robota. Nawet, jeżeli ktoś budował z nami już roboty podczas innych zajęć, to mnogość posiadanych przez nas projektów gwarantuje, że unikniemy powtórzenia się i każdy znajdzie coś nowego dla siebie. 

Czwartek – dzień Botaników

W tym dniu każdy uczestnik stworzy swój: „Ogród w szkle”, który zabierze ze sobą do domu i będzie mógł się pochwalić piękną, własnoręcznie wykonaną ozdobą. Dodatkowo przeprowadzimy pokaz naukowy: „Botanika – roślinne osobliwości”. Dzięki różnym eksponatom i doświadczeniom poznamy budowę, organizację i funkcjonowanie świata roślin. Na zajęciach zobaczymy hodowlę hydroponiczną fasoli, rośliny owadożerne, wykonamy doświadczenie “chemiczny ogród” oraz “lewitujący pyłek”. Nauczymy się rozróżniać drzewa po kształtach liści oraz przeprowadzimy eksperyment z barwnikami roślinnymi.

Piątek – dzień Luzaków

Kiedy cały tydzień obfitował w nadmiar informacji – ostatni dzień będzie po to, aby uporządkować zdobytą wiedzę – quiz podsumowujący oraz żeby się najzwyczajniej w świecie odprężyć! Nie zabraknie zabaw animacyjnych, gier edukacyjnych i poznania sposobów, jak kreatywnie spędzać czas bez komputera czy też telewizora: gry fabularne RPG-opowiadane.

Fotorelacja z  Tygodnia Szalonych Naukowców

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content