Powrót do aktualności

Małopolska Noc Naukowców zawita do Wadowic!

Wielki pokaz eksperymentów, spotkanie z popularyzatorem nauki, wystawa z Centrum Nauki Kopernik, spotkanie z psychologiem dla rodziców, wystawa multisensoryczna – to tylko część zaplanowanych wydarzeń, które odbędą się 29 września 2023 r. podczas Nocy Naukowców w Wadowicach.

To pierwsza taka Noc w Wadowicach, a 17 w Małopolsce. Wadowickie Centrum Kultury wraz z 12 innymi instytucjami włącza się w coroczne, naukowe wydarzenia znane przez wielu młodszych i starszych miłośników nauki. Małopolska Noc Naukowcy w tym roku skupia się na wydarzeniach związanych z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, więc nie zabraknie elementów astronomii, fizyki a także pojawi się kulinarny – piernikowy akcent!

Nie zabraknie też zwiedzania wystawy Muzeum Miejskiego pt. „Wykład o węglu”, po której oprowadzi uczestników Piotr Olejniczak – kierownik Muzeum Geologicznego AGH. Na zakończenie będzie można wybrać się w przestrzeń kosmiczną śladami Mikołaja Kopernika, oglądając tematyczny film w Kinie „Centrum”. Świętując 550 urodziny Mikołaja Kopernika ogłoszony zostanie konkurs dla dzieci pt. „Kosmiczne lego”, a zgłoszone prace będzie można podziwiać w holu WCK podczas wadowickiej edycji Nocy Naukowców.

Moc wydarzeń czeka na wszystkich zainteresowanych w partnerskich placówkach, które włączyły się w tegoroczną Małopolską Noc Naukowców:

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale w niektórych miejscach będzie obowiązkowa rejestracja!

Zaplanujcie sobie czas bo będzie się działo! Szczegóły już wkrótce!

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content