Powrót do aktualności

Luxtorpeda & Moleskin

Zespól Luxtorpeda

Luxtorpeda & Moleskin
14 kwietnia 2023 r. godz. 19:00
cena biletów: 65 zł (przedsprzedaż), 75 zł (w dniu koncertu).

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na koncert promujący ostatnią płytę zespołu Luxtorpeda.

Wraz z zespołem Roberta „Litzy” Freidricha, wystąpi śląsko – zagłębiowski Moleskin.
Moleskin to śląsko-zagłębiowska mieszanka ludzka i muzyczna, w której nowoczesny metal łączy się z elementami core i nostalgią za latami 90. i 00. Całość przyprawiona jest pikantnymi tekstami w języku polskim. Moleskin został założony w 2016 roku w Sosnowcu i aktualnie występuje w następującym składzie:Michał Klos – wokal (Loa Karma),Łukasz „Luq” Pawlik – gitara, wokal wspierający (ex-Across the Shade), Przemysław Bednarski – gitara (ex-Clinica Muerte), Mateusz „Kleju” Klejnowski – gitara basowa, wokal wspierający, Marcin „Pashtet” Delikowski – perkusja. Moleskin w 2021 roku wydał debiutancki album pt. . „Wrednoczas”, który został dobrze przyjęty w środowisku muzycznym, gdzie otrzymał wysokie oceny w prasie muzycznej. Zespól supportował Nocnego Kochanka, The Materia oraz Infected Rain. Zespól zagrał kilkadziesiąt koncertów w kraju i zagranicą, występując u boku takich grup jak: Infected Rain, Nocny Kochanek, Illusion , The Materia , The Sixpounder, Drown My Day, Antigama, Transgresja, Alcoholica, Terrordome , Tester Gier, Horrorscope , Flapjack.

Zespól Moleskin wystąpi o 21:00 a zaraz przed nim o godzinie 19:00 wystąpi Luxtorpeda, która promuje  album Omega. Który ujrzał światło dzienne  w maju 2022. Na najnowszej płycie Luxtorpedy znalazło się 11 premierowych utworów ostro komentujących rzeczywistość. Do takich liryków musiała powstać mocna i surowa muzyka, brzmieniem nawiązująca do lat 90. To analogowe i bezkompromisowe oblicze Luxtorpedy, jest najmocniejszym albumem w historii tego zespołu. Materiał z siódmego studyjnego albumu zespołu będzie można usłyszeć na żywo w Wadowickim Centrum Kultury. W trakcie koncertu nie zabraknie również utworów z poprzednich płyt grupy.

Zespół Luxtorpeda powstał z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta „Litzy” Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec).

Bilety do kupienia w sekretariacie WCK, kasie kina oraz przez stroną wck.wadowice.pl

Ilość miejsc ograniczona.

 
 

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content