Muzeum Miejskie w Wadowicach, ul. Kościelna 4

Back to all Post

Listopadowa tradycja

Szczerze mówiąc mieliśmy nadzieję, że sprawy potoczą się inaczej, że będziemy mogli spotkać się z Wami na warsztatach z cyklu “Listopadowa tradycja” i razem przygotować się do kolejnej rocznicy obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Niestety pandemia po raz kolejny pokrzyżowała nam plany. Jednak pomimo całej tej niepewnej sytuacji, chcemy być z Wami i wspierać Was jeszcze mocniej niż kiedykolwiek, bo świętować odzyskanie niepodległości możemy także w domu.

Kochani rodzice i opiekunowie, niech te najbliższe dni będą okazją do rozmowy z dziećmi o wydarzeniach sprzed 102 lat. Spróbujcie wyjaśnić swoim dzieciom i podopiecznym pojęcie patriotyzmu. Porozmawiajcie z nimi o tym co kiedyś oznaczało bycie patriotą, a co teraz kryje się pod tym pojęciem.

Zachęcamy Was do wykonania kotylionów (papierowych bądź wstążkowych) a także do rozwiązania niepodległościowych łamigłówek jakie dla Was przygotowaliśmy. A wszystko to można wykonać słuchając “Pierwszej kadrowej”, “Piechoty, tej szarej piechoty’ i innych, bo jak powiedział Józef Piłsudski: “Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

Zatem: świętujmy HUCZNIE, aczkolwiek ZDALNIE:)

Niepodległościowe: wykreślanka i krzyżówka (pobierz)

Instrukcje jak wykonać, krok po kroku, kotyliony:

  • papierowy kotylion
  • wstążkowy kotylion

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem