Powrót do aktualności

Laura Łącz – recital “Między mną a tobą”

Laura Łącz

Tegoroczne Andrzejki będą miały niecodzienną odsłonę. 30 listopada o godz. 17:00 w sali kameralnej WCK wystąpi Laura Łącz. Aktorka, pisarka, reżyserka, znana też z roli Gabrieli w serialu Klan, zaprezentuje poetycko-muzyczny recital pt. “Między mną a tobą”, inspirowany  twórczością Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima i K.I. Gałczyńskiego.

W ostatni listopadowy wieczór Laura Łącz przedstawi w Wadowicach recital pt. „Między mną a tobą”, który będzie miał formę montażu poezji z muzyką. Publiczność będzie miała okazję posłuchać poezji z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz utworów autorskich artystki. Tytuł recitalu został zaczerpnięty z wiersza Bolesława Leśmiana.

 

Bilety: 20 zł dla studentów WUTW i 30 zł dla osób spoza WUTW – do nabycia w sekretariacie WCK lub przez stronę: www.wck.wadowice.pl

Laura Łącz

Laura Łącz ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Zagrała w tym teatrze wiele głównych ról kobiecych w reżyserii wybitnych reżyserów, a także w wielu filmach fabularnych i serialach. Od ok. 20 lat odtwarza postać Gabrieli w serialu Klan.

Wykłada naukę o wierszu w Wyższej Szkole Managerskiej, ul. Kawęczyńska 36, na wydziale aktorskim. Własne tomy bajek i wierszy to na przykład: „Bajki, których jeszcze nie znacie”, „Nocne Duszki i inne bajki”, „Bajki i wiersze na cztery pory roku”, „Spełnione marzenia”. „Sekret czarnego łabędzia”, „Tajemnica starej wieży”. Cykl „Klara, królewna baletnica”. 

W październiku 2020 r.  wydała opowieści dla dzieci i  dorosłych pt. “Chłopak z suchą głową“.

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content