ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Kuźnia Ceramiczna "Angoba"

Pracownia ceramiki odkryje przed każdym świat gliny i to, co można z niej wyczarować własnymi rękami. Drzwi do tego świata otwarte są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy pierwszy raz spróbują swoich manualnych sił oraz dla tych, którzy już mieli okazję tworzyć w glinie. 

Warsztaty ceramiczne to okazja nie tylko do rozwijania zainteresowań artystycznych! To także szansa na ich odnalezienie i wypielęgnowanie. Działania ceramiczne to przede wszystkim kreatywna zabawa, czas relaksu i radosnej ekspresji, a przy tym okazja do nauki oraz możliwości stworzenia naprawdę czegoś niezwykłego. Efekt całorocznej pracy zostanie zaprezentowany na wspólnej wystawie, w holu teatralno – kinowym, pod koniec czerwca 2022 roku.

Grupa dla dzieci 7 - 12 lat

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Dzieci przeniosą się w barwny świat ptaków i owadów, które wykonają w różnych technikach z gliny. Wszystkie te arcydzieła zostaną wypalone w specjalnym piecu, po czym rozpocznie się niezwykły proces szkliwienia, który nada im nietuzinkowy charakter.

Grupa mieszana 12+ i dorośli

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Grupa dzieci i dorosłych odkryje barwny świat abstrakcyjnych mozaik oraz rzeźb które wykonamy z gliny. Wszystkie prace zostaną wypalone w specjalnym piecu, po czym rozpocznie się niezwykły proces szkliwienia, który nada im nietuzinkowy charakter.

Grupa
dla dorosłych

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Dorośli podczas swoich zajęć przeniosą się w świat owadów i ptaków, które finalnie stworzymy z gliny wykorzystując różne techniki pracy. Będziemy także pracować na kole i tworzyć ptasie mozaiki.

Kobieta w krótkich włosach pozuje do zdjęcia. Lekko się uśmiecha. Kobieta w oby rękach trzyma ceramiczne miseczki. Ma na sobie bluzkę odsłaniającą ramiona. Tło jest czarne.

 

 

Od ponad 15 lat jestem związana z pracownią ceramiki, którą zainicjowałam w Wadowickim Centrum Kultury. Jestem animatorem kultury, pedagogiem, pilotem wycieczek, przewodnikiem górskim, ceramikiem a z zamiłowania fotografem. Przez wiele lat pracowałam na Uniwersytecie Śląskim, redaguję czasopismo naukowe „Turystyka Kulturowa”. Na co dzień zarządzam Klubem Kultury „Wena”, który jest filią Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie. Uwielbiam pracę z ludźmi, którą łączę nieustannie z drugą wielką pasją, czyli podróżami.

Zajęcia z ceramiki odbywają się w pracowni ceramicznej - ul. Krakowska 8.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content