ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Kuźnia Ceramiczna "Angoba"

Grupa dzieci 7 - 12 lat

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Kuźnia Ceramiczna odkryje przed Twoim małym artystą świat gliny i to, co można z niej wyczarować własnymi rękami, przy pomocy ogromnej wyobraźni, która tkwi w dziecięcej głowie. Drzwi do tego świata otwarte są zarówno dla dzieci, które pierwszy raz spróbują swoich manualnych sił i dla tych, które już miały okazję tworzyć w glinie. Podczas tegorocznych, twórczych spotkań Twoje dziecko stworzy m.in. mini mozaiki oraz rzeźby, które wykona w różnych technikach. Wszystkie te prace zostaną wypalone w specjalnym piecu, po czym rozpocznie się niezwykły proces szkliwienia, który nada im nietuzinkowy charakter.
Warsztaty ceramiczne to okazja nie tylko do rozwijania zainteresowań artystycznych Twojego dziecka! To także szansa na ich odnalezienie i wypielęgnowanie. Działania ceramiczne to przede wszystkim kreatywna zabawa, czas relaksu i radosnej ekspresji, a przy tym okazja do nauki oraz możliwości stworzenia naprawdę czegoś niezwykłego. Efekt całorocznej pracy zostanie zaprezentowany na wspólnej wystawie, w holu teatralno – kinowym, pod koniec czerwca 2024 roku.

Instruktor: Agnieszka Matusiak

Grupa mieszana 12+ i dorośli

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Jeżeli lubisz tworzyć coś z kawałka gliny, pracować manualnie, nieco się ubrudzić by stworzyć nietuzinkowe arcydzieło, a przy tym dać upust swojej kreatywności – Kuźnia Ceramiczna jest właśnie dla Ciebie! Tworzymy rzeczy zarówno użytkowe: świeczniki, miseczki, kubki jak i takie które mogą ozdobić pomieszczenia czy być oryginalnym prezentem. Nie martw się jeśli do tej pory glina była Ci obca! Na zajęciach nauczymy się zarówno lepić, rzeźbić w glinie, wypalać a także szkliwić i zdobić już wypalone prace.
W tym sezonie artystycznym będziemy uczyć się i doskonalić technikę majolikową czy nauczymy się wykorzystywać w pracy z gliną wosk. Sięgniemy do wzorów antycznych dekoracji i zdobień rodem z Rzymu czy Aten. 
Te warsztaty, a raczej spotkania z ceramiką to czas relaksu, przyjemności, a także okazja nie tylko do rozwijania swoich zainteresowań artystycznych. To także szansa na ich odnalezienie, a przy tym okazja do nauki oraz możliwości stworzenia czegoś naprawdę niezwykłego. Efekt całorocznej pracy będzie można zobaczyć na wspólnej wystawie prac ceramicznych w holu teatralno – kinowym pod koniec czerwca 2024 roku.

Instruktor: Agnieszka Matusiak

Grupa
dla dorosłych

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Praca w glinie to niesamowity sposób na odprężenie, rozwój kreatywności, a także okazja stworzenia samodzielnie niezwykłej rzeczy o charakterze użytkowym lub dekoracyjnym. Na zajęcia zapraszamy osoby dorosłe, które będą kontynuować naukę ceramiki oraz uczyć się nowych technik dekorowania ceramiki. W tym sezonie artystycznym będziemy uczyć się i doskonalić technikę majolikową czy nauczymy się wykorzystywać w pracy z gliną wosk. Warsztaty ceramiki to przede wszystkim kreatywna zabawa, czas relaksu i radosnej ekspresji, a przy tym okazja do nauki oraz możliwości stworzenia naprawdę czegoś niezwykłego. Efekt całorocznej pracy zostanie zaprezentowany na wspólnej wystawie, w holu teatralno – kinowym, pod koniec czerwca 2024 roku.

Instruktor: Agnieszka Matusiak

Grupa
dla dorosłych - zawansowana

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Praca w glinie to niesamowity sposób na odprężenie, rozwój kreatywności, a także okazja stworzenia samodzielnie niezwykłej rzeczy o charakterze użytkowym lub dekoracyjnym. Na zajęcia zapraszamy osoby dorosłe, które będą kontynuować naukę ceramiki. Zajęcia będą prowadzone raz w miesiącu przez Agnieszkę Matusiak oraz w pozostałe poniedziałki pod opieką Marii Filek. W tym sezonie artystycznym będziemy tworzyć prace inspirowane motywami florystycznymi oraz sztuką secesyjną. Warsztaty ceramiki to przede wszystkim kreatywna zabawa, czas relaksu i radosnej ekspresji, a przy tym okazja do nauki oraz możliwości stworzenia naprawdę czegoś niezwykłego. Efekt całorocznej pracy zostanie zaprezentowany na wspólnej wystawie, w holu teatralno – kinowym, pod koniec czerwca 2024 roku.

Opiekun: Maria Filek

Kobieta w krótkich włosach pozuje do zdjęcia. Lekko się uśmiecha. Kobieta w oby rękach trzyma ceramiczne miseczki. Ma na sobie bluzkę odsłaniającą ramiona. Tło jest czarne.

Od 20 lat jestem związana z pracownią ceramiki, którą zainicjowałam w Wadowickim Centrum Kultury. Jestem animatorem kultury, pedagogiem, pilotem wycieczek, przewodnikiem górskim, ceramikiem a z zamiłowania fotografem. Przez wiele lat pracowałam na Uniwersytecie Śląskim, redaguję czasopismo naukowe „Turystyka Kulturowa”. Na co dzień zarządzam Klubem Kultury „Wena”, który jest filią Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie. Uwielbiam pracę z ludźmi, którą łączę nieustannie z drugą wielką pasją, czyli podróżami.

Zajęcia z ceramiki odbywają się w pracowni ceramicznej - ul. Krakowska 8.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content