ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Kuźnia Ceramiczna - ANGOBA

Instruktor

Agnieszka Matusiak

Od ponad 15 lat jestem związana z pracownią ceramiki, którą zainicjowałam w Wadowickim Centrum Kultury. Jestem animatorem kultury, pedagogiem, pilotem wycieczek, przewodnikiem górskim, ceramikiem a z zamiłowania fotografem. Przez wiele lat pracowałam na Uniwersytecie Śląskim, redaguję czasopismo naukowe „Turystyka Kulturowa”. Na co dzień zarządzam Klubem Kultury „Wena”, który jest filią Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie. Uwielbiam pracę z ludźmi, którą łączę nieustannie z drugą wielką pasją, czyli podróżami.

Grupa wiekowa 7-11 lat

Termin zajęć

Poniedziałki, godz. 15:00 – 16:30, ul. Krakowska 8

Szczegóły

Pracownia ceramiki odkryje przed Twoim małym artystą świat gliny i to, co można z niej wyczarować własnymi rękami, przy pomocy ogromnej wyobraźni, która tkwi w dziecięcej głowie. Drzwi do tego świata otwarte są zarówno dla dzieci, które pierwszy raz spróbują swoich manualnych sił i dla tych, które już miały okazję tworzyć w glinie. Podczas tegorocznych, twórczych spotkań Twoje dziecko przeniesie się w barwny świat ptaków i owadów, które wykona w różnych technikach z gliny. Wszystkie te arcydzieła zostaną wypalone w specjalnym, ceramicznym piecu, po czym rozpocznie się niezwykły proces szkliwienia, który nada im nietuzinkowy charakter.
Warsztaty ceramiczne to okazja nie tylko do rozwijania zainteresowań artystycznych Twojego Malucha! To także szansa na ich odnalezienie i wypielęgnowanie. Działania ceramiczne to przede wszystkim kreatywna zabawa, czas relaksu i radosnej ekspresji, a przy tym okazja do nauki oraz możliwości stworzenia naprawdę czegoś niezwykłego. Efekt całorocznej pracy zostanie zaprezentowany na wspólnej wystawie, w holu teatralno – kinowym, pod koniec czerwca 2021 roku.

Grupa mieszana 12+ i dorośli

Termin zajęć

Poniedziałki, godz. 16:45 – 18:45, ul. Krakowska 

Szczegóły

Jeżeli lubisz tworzyć coś z kawałka gliny, pracować manualnie, nieco się ubrudzić by stworzyć nietuzinkowe arcydzieło, a przy tym dać upust swojej kreatywności – czekamy właśnie dla Ciebie! Tworzymy rzeczy zarówno użytkowe: świeczniki, miseczki, kubki jak i takie, które mogą ozdobić pomieszczenia czy być oryginalnym prezentem. Nie martw się, jeśli do tej pory glina była Ci obca! Na zajęciach nauczymy się zarówno lepić, rzeźbić w glinie, a także zdobić już wypalone prace.

Ten sezon odbędzie się pod ptaki i owady oraz  metoda sgraffito. Pracując przez cały rok powstaną mozaiki z motywami ptasimi, spróbujesz swoich sił pracując na kole. Ponadto stworzysz różnymi sposobami dekoracyjne naczynia zdobione metodą sgraffito.

Te warsztaty, a raczej spotkania z ceramiką to czas relaksu, przyjemności, a także okazja nie tylko do rozwijania swoich zainteresowań artystycznych. To także szansa na ich odnalezienie, a przy tym okazja do nauki oraz możliwości stworzenia czegoś naprawdę niezwykłego. Efekt całorocznej pracy będzie można zobaczyć na wspólnej wystawie prac ceramicznych w holu teatralno – kinowym pod koniec czerwca 2021 roku.

Grupa wiekowa dorośli

Termin zajęć

Poniedziałki, godz. 19:00 – 21:00, ul. Krakowska 8

Szczegóły

Otwieramy kolejny rok ceramicznych działań! Czekamy na osoby, które już pracowały w glinie, ale i takie, które z gliną nie miały jeszcze nic wspólnego. Jeśli chcesz miło spędzić czas, popracować twórczo, realizować swoje zainteresowania a przy tym stworzyć coś oryginalnego, to nic nie stoi na przeszkodzie by do nas dołączyć.

Pracownia ceramiki otwarta jest na twórcze działanie, na nowe metody i oryginalność, radosną ekspresję i kreatywną pracę.

Te dwie godziny mogą okazać się dla Ciebie zarówno relaksem, miłym spotkaniem jak i pracą, która przyniesie zaskakujący efekt. Poznasz  różne techniki modelowania gliny, proces szkliwienia oraz rodzaje zdobienia prac.

W tym sezonie poznamy świat owadów i ptaków, które finalnie stworzymy z gliny wykorzystując różne techniki pracy. Efekt całorocznej pracy będzie można zobaczyć na wspólnej wystawie prac ceramicznych prezentowanej w holu teatralno – kinowym w czerwcu 2021 r

Aktualności

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content