Wielki sukces tancerzy i aktorów z WCK!

Wielki sukces tancerzy i aktorów z WCK!

taniecTancerki z zespołu ADHDance oraz aktorzy z Teatru PRÓG Junior wrócili z przeglądów artystycznych z miejscami na podium. Pokonując liczną konkurencję, zaskarbili  sobie uznanie jurorów oraz publiczności, czego dowodem były  III miejsca dla obydwu zespołów.

Choć grupy ADHDance i Teatr PRÓG Junior wybrały się na dwa, zupełnie różne konkursy połączyło ich III miejsce, które udało się zdobyć zarówno aktorom na VII Festiwalu Młodości Teatralnej „Łaknienia” za spektakl „Jak rozpętałem Bigos”, jak i tancerkom na XI Ogólnopolskim Integracyjnym Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”.

Przegląd grup tanecznych odbył się 16 kwietnia w hali Widowiskowo – Sportowej MOKSiR w Chrzanowie. Zespół ADHDance, trenujący na co dzień pod „okiem” instruktorki Żanety Żytko, zaprezentował się w kategorii artystycznej taniec współczesny, w przedziale wiekowym 11 – 14 lat. Tancerki w swojej kategorii zmierzyły się z 20 zespołami. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Prezentacje oceniało jury w składzie Iwona Florczyk – Szwak, Lucyna Apryjas oraz Maciej Włosik.

Teatr PRÓG Junior udał się w daleką podróż do Goleniowa (woj. zachodniopomorskie), gdzie na VII Festiwalu Młodości Teatralnej „Łaknienia”, który trwał od 14 do 17 kwietnia br., zmierzył się z grupami teatralnymi z całej Polski. Zmagania młodzieży oceniało jury w składzie: Anna Sadowska, Maria Borakovska, Artur Grabowski, Marek Kościółek oraz Darek Skibiński.

Podróż do zachodniopomorskiego była inspirująca i szaleńcza. Pobyt zaś był bogaty w spotkania z cudownymi, twórczymi ludźmi, nowe artystyczne doświadczenia i doznania. Na razie odkładamy festiwale i skupiamy się na pracy nad nowym spektaklem –mówiBartosz Nowakowski, instruktor Teatru PRÓG Junior.

Zespołom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Galeria zdjęć

  • próg
  • taniec