Najnowszy tomik poezji Jolanty Sak "Błękit i burgund"

Najnowszy tomik poezji Jolanty Sak "Błękit i burgund"

Jolanta Sak  jej najnowszy tomik poezji "Błękit i burgund"

Wadowickie Centrum Kultury zachęca miłośników poezji do zapoznania się z twórczością Jolanty Sak i jej najnowszym tomikiem pt.: Błękit i burgund, za który otrzymała wyróżnienie w XXV Konkursie Poetyckim im. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, którego gala odbyła w piątek 23 lutego w Katowicach.

Wydanie tomiku było dofinansowane z budżetu Wadowickiego Centrum Kultury.

J. Sak jest mieszkanką Choczni i zadebiutowała w kwietniu 2016 r. zbiorem poezji Gdyby coś kiedyś wydanym przez warszawską Ludową Spółdzielnię Wydawniczą, a jej talent został doceniony w ogólnopolskich konkursach poetyckich.

Swój ostatni tomik autorka rozpoczyna od założenia, że czytelnik lubi poezję i choć nie jest tego pewna zaprasza wszystkich do poetyckiej wyprawy przez trzydzieści jeden utworów, których bohaterką jest otaczająca nas codzienność. W zaskakujący sposób prozaiczne czynności przywoływane w utworach zmuszają do refleksje nad życiem i przemijaniem na końcu każdy wróci do początku, zmęczony biegiem lat, usiądzie pod cieniem największego z drzew, zaczeka na cieplejsze dni. Poetka zwraca uwagę na drobne szczegóły i rezerwuje dla nich pierwszoplanowe role: dla kelnerki z paznokciami w kolorze burgundu ten chłopak z błękitem w oczach o którym tyle ci mówiłam rzucił wszystko choć nie miał niczego.