Spektakle

Spektakle

Noc Teatrów: 7 kwietnia 2018 r., godz. 20:00


Wszystkich wielbicieli teatru i nocnych wrażeń zapraszamy na Noc Teatrów w Wadowickim Centrum Kultury!
Podczas jednej nocy, widzowie będą mieli możliwość obejrzenia aż trzech spektakli, dotykających różnorodnej tematyki, konwencji i stylistyki - klasycznej, muzycznej i kabaretowej. Nie zabraknie także degustacji mocnej kawy!
Sobotni wieczór rozpoczniemy spektaklem Teatru Sokół - "#allONE". Spektakl jest opowieścią o młodym człowieku, który - jak obecnie wielu jego rówieśników - postanawia rozpocząć karierę blogera. Jego motywy nie są do końca jasne, jednak chęć zdobycia uznania w oczach innych osób przysłania ten fakt. Splendor, fejm i sława coraz częściej okazują się być jedynym sposobem na "odnalezienie siebie"... Poprzez opowiedzianą historię "Sokoły" w sposób zabawny, czasem wzruszający i niezwykle krytyczny, starają się zrozumieć co tak naprawdę pozwala młodemu człowiekowi poznawać siebie.
Niewątliwą gratką dla wielbicieli przedstawień humorystycznych i kabaretowych będzie spotkanie z Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Grupa przeniesie widzów do świata, w którym dowcip łączy się z chłopięcą nostalgią oraz bezpretensjonalną i absurdalną poezją. Całość koncertu - piosenki i narracja - stworzą zwariowane, liryczno - nostalgiczne show, z dużą dawką czarnego humoru oraz dystansu do świata i samych siebie. Twórcy spektaklu są Laureatami licznych festiwali i przeglądów w tym Krakowskiego Przeglądu Kabaretów PAKA.
Na deser zaprosimy widzów do obejrzenia monodramu Marcina Zarzecznego - "Zwierzenia bezrobotnego aktora". Spektakl będzie opowieścią o determinacji w dążeniu do realizacji marzeń. Przdstawienie kładzie nacisk na budowanie atmosfery i intymnej relacji pomiędzy bohaterem i widownią. Marcin Zarzeczny w formie autorskiego monologu, w sposób lekki i żartobliwy opisuje swoje doświadczenia związane z poszukiwaniem pracy. "Zwierzenia bezrobotnego aktora" to monodram, który w ciągu 5 lat został wystawiony ponad sto razy w kilkudziesięciu miastach Polski, Indii, na Islandii, w Iranie i w Niemczech.

Program:

  • 20:00 - Teatr Sokół "#allONE", sala kameralna
  • PRZERWA
  • 21:15 - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn "Dziewczyny jesteście super!", sala teatralna
  • PRZERWA
  • 23:00 - Marcin Zarzeczny "Zwierzenia bezrobotnego aktora", sala kameralna
Bilety do nabycia w sekretariacie WCK, kasie kina i poprzez stronę internetową WCK w cenach:
30 zł - ulgowe, 35 zł - normalne, 40 zł - w dniu wydarzenia
Cena biletu obejmuje wejście na trzy spektakle!
Zapraszamy!

    Galeria zdjęć