Konkurs „II Fotogeniczne Wadowice 2015” rozstrzygnięty!

Konkurs „II Fotogeniczne Wadowice 2015” rozstrzygnięty!

Konkurs „II Fotogeniczne Wadowice 2015” rozstrzygnięty! Do konkursu zostały zakwalifikowane 62 fotografie 9 autorów w 4 kategoriach artystycznych: krajobraz, wydarzenie, życie codzienne oraz reportaż. Przypominamy, że głównym warunkiem udziału w konkursie było wykonanie zdjęcia na terenie gminy Wadowice w 2015 r. Naszym zamierzeniem jest stworzenie cyklicznego projektu dokumentującego najlepsze i najciekawsze wydarzenia roku.

Wydarzenie - fot. Krzysztof Cabak

Komisja konkursowa zakwalifikowała zdjęcia do wystawy, której wernisaż odbędzie się w piątek 9 września o godz. 19:00 w holu teatralno – kinowym WCK. Wtedy też nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które ufundował Burmistrz Wadowic oraz Wadowickie Centrum Kultury. Wszystkie zdjęcia zakwalifikowane na wystawę zostały umieszczone na profilu facebookowym Wadowickiego Centrum Kultury i poddane głosowaniu publiczności do 31 sierpnia 2016 r. Zdjęcie, które uzyska największą ilość głosów w każdej kategorii artystycznej zdobędzie nagrodę publiczności. Nagroda ta również zostanie wręczona na wernisażu wystawy w dniu 9 września br. Zachęcamy do głosowania!

Komisję konkursową stanowili:

Iza Faber- fotograf z pasji, zamiłowania i potrzeby serca. Skupia się przede wszystkim na pracy z człowiekiem i pracy dla osób indywidualnych wierząc, że to zatrzymane wspomnienia mają największą wartość emocjonalną i sentymentalną. Realizuje również projekty i zlecenia komercyjne na życzenia klientów oraz własne projekty fotograficzne. Działalność zawodową realizuje pod marką Fabersky. Doświadczenie zawodowe i edukację zdobywała w Polsce i Wielkiej Brytanii, gdzie była członkiem grupy fotograficznej Frame w Birmingham oraz współpracowała z Ladywood Youth Club realizując projekty fotograficzne z udziałem dzieci z trudnych rodzin oraz wykonywała zlecenia komercyjne. Jest akredytowanym fotografem dziecięcym przez Akademię Fotografii Dziecięcej oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Fotografów Dziecięcych. W Akademii od 2011 roku prowadzi kursy fotograficzne od podstaw po poziom zaawansowany. Zacięcie do działań społecznych skłoniło ją do założenia w 2013 r. Klubu Mamarazzi w Wadowickim Centrum Kultury skupiającego mamy fotografujące. Współorganizatorka i fotografka wystawy dla dzieci chorych na zespół San Filippo w 2014, która miała na celu wspomożenie badań nad lekiem wstrzymującym rozwój choroby. Laureatka konkursu „Życie jest piękne” w 2014 roku. Kwalifikacja do wystawy konkursu "Wszystkie dzieci świata" w Pacanowie w 2014.

Witold Cichocki - fotografik, instruktor, i pedagog. Absolwent Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego specjaność: fotografia. Autor pracy pt. „Rafał Wojaczek – Ślady, tropy i miejsca w fotografii”. Nauczyciel w Policealnej Szkole Fotograficznej FOTOEDUKACJA w Gliwicach. Laureat nagrody Promocji Młodych Prezydenta Miasta Gliwice za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki oraz Nagrody Artystycznej Wojewody Katowickiego Dla Młodych Twórców w dziedzinie fotografii za interesujące dokonania w fotografii artystycznej.

Mateusz Mrozowski - Absolwent studiów fotograficznych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzący warsztaty fotograficzne dla młodzieży w MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie. Laureat konkursów fotograficznych: Nowa Huta w XXI wieku, Spotkania ludzi, Spotkania Kultur, Jeden dzień z życia miasta 2008, Jeden dzień z życia miasta 2009, Fotografuj Kraków, Wakacyjny Kraków (Akcje Gazety Wyborczej). W 2012r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej. Swoje prace wystawiał na wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego cykl o krakowskich studentach obcokrajowcach prezentowany był podczas Tygodnia Kultury Polskiej w Bochum w 2007 roku. Współpracował z agencją fotograficzną "Medium", publikował na łamach prasy lokalnej.