Farben Lehre

Farben Lehre

farben lehre

Koncert Farben Lehre / support: Diversity

1 października (sobota) 2016 r. godz. 19:00, sala kameralna WCK


W tym roku kultowy zespół Farben Lehre obchodzi 30-lecie istnienia. Z tej okazji przygotował specjalną trasę koncertową na której znalazły się również Wadowice. Równolegle powstaje jubileuszowy trzypłytowy album zatytułowany "Trzy dekady". Podstawowym krążkiem tego wydawnictwa będzie pierwsza w historii kapeli płyta akustyczna, stworzona w poszerzonym składzie.

farben lehreFarben Lehre powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 11 płyt studyjnych zespołu, który od wielu lat bardzo dużo koncertuje, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Wystąpił, m.in. trzynastokrotnie w Jarocinie (laureat 1990) oraz wielokrotnie na Przystanku Woodstock. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, Vibrators, Anthrax i Biohazard. W ostatnich 10 latach FL zagrało ponad 1000 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów.Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast. Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Achtung 2012", "Anioły i demony", "Corrida",  "Egoiści", "Erato", "Ferajna", "Handel", "Helikoptery", "Judasz", "Kolory", "Matura", "Pogodna", "Pozytywka", "Rozkołysanka", "Spodnie z GS-u", "Terrorystan", "Zagadka" czy "Zapamiętaj".

Skład zespołu stanowią:

  • Wojciech Wojda – wokal, teksty,
  • Konrad Wojda – gitara, wokal,
  • Filip Grodzicki – gitara basowa,
  • Adam Mikołajewski – perkusja

Bilety w cenie: 25 zł przedsprzedaż /30 zł w dniu koncertu do nabycia w sekretatiace WCK lub drogą internetową poprzez stronę www.wck.wadowice.pl