Reggae Most

Reggae Most

Przełomowy Reggae Most!

Koncerty, zlot food trucków, pole namiotowe, warsztaty, spotkania i kino plenerowe. Tak wyglądał tegoroczny trzydniowy Reggae Most. 

Kamil Bednarek i O.S.T.R. byli gwiazdami tegorocznego Reggae Mostu. Na bulwarach powstała wioska festiwalowa z wyznaczoną strefą relaksu, polem namiotowym i różnorodnymi warsztatami.

Był to festiwal inny niż ten organizowany przez ostatnie trzynaście lat. Wzbogacił się o wykłady, warsztaty i pole namiotowe. Trwał też dłużej niż zwykle, bo aż trzy dni. Festiwal rozpoczął się czwartkowym turniejem piłki siatkowej, w którym wzięło udział kilka zespołów. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Przygotowaliśmy też plenerowy widzów pokaz filmu dokumentalnego pt. „W drodze do Jah”. Jak przystało na kino plenerowe, dla uczestników w pokazie przygotowano leżaki i koce.

Ostatnie przygotowania i dopinanie wszystkiego na ostatni guzik - tak właśnie upłynęło piątkowe przedpołudnie. Od godziny 14 rozpoczęły się wykłady i warsztaty, które były nowością w tym roku. Uczestnicy mogli brać udział w warsztatach z robienia dredów, z gliny, plecenia wianków czy tkania na bardzie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne ARTplace i warsztaty malowania koszulek. Każdy dla siebie mógł coś znaleźć i miło spędzić czas. Ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku i slackline to miejsca aktywnej i sportowej zabawy. I to właśnie przy tych warsztatach non stop ustawiali się uczestnicy chętni do skorzystania z nich. Podczas festiwalu został rozbity specjalny namiot podróżników, w którym odbywały się spotkania ze znanymi podróżnikami.

W piątek i sobotę odbyły się pokazy parzenia oraz degustacji kawy i herbaty. Każdy, kto uczestniczył w tych spotkaniach, mógł poczuć się jak w podróży, zwiedzając Jamajkę, Madagaskar czy Australię. Piątkowy dzień festiwalowy zakończyły koncerty Beniamina, Jafii i Tabu. Gwiazdą tego wieczoru był Kamil Bednarek, na którego koncert przybyły prawdziwe tłumy.

W sobotę, ostatni trzeci dzień festiwalu również było mnóstwo atrakcji. Podobnie jak w piątek na uczestników czekały warsztaty, ciekawe wykłady i spotkania. Muzycznie również sporo się działo. Na scenie mogliśmy zobaczyć Big Up, Bob One & Bas Tajpan a na deser  O.S.T.R. Dla fanów tych artystów nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów.

Festiwalowi towarzyszyło kilkanaście food trucków, które przyjechały do Wadowic z różnych stron Polski i częstowały nas swoimi potrawami. Nad Skawą funkcjonowała strefa relaksu wyposażona w leżaki i hamaki. Idealne miejsce do odpoczynku i wyciszenia.

Wadowicki Festiwal Reggae Most od lat cieszy się ogromną popularnością i zdobył szeroką publiczność, która co roku odwiedza bulwary nad Skawą. Na tegorocznym festiwalu każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie: kreatywne warsztaty, interesujące spotkania, aktywne formy spędzania czasu a przede wszystkim jak na festiwal przystało świetną muzykę, czyli koncerty wielu znanych artystów.

Zapraszamy za rok! Będzie się działo!!!


Patronat medialny:

radio kraków