Wakacje 2018

Wakacje 2018

Mamy jeszcze wolne miejsca na niektóre wydarzenia wakacyjne!


Choć wakacje już się rozpoczęły mamy jeszcze kilka propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby skorzystać z oferty WCK!

Lipiec:

 • 2 - 28 lipca, sala kameralna - wystawa prac Salvadora Dali, wstęp wolny. Poniedziałek - piątek, godz. 10:00 – 18:00 oraz w weekendy godz. 14:00 – 18:00.
 • 8 (niedziela) godz. 16:00 – Koncert Organowy: Ludmiła Gołub, Valeria Anfinogenova - duet organy (Rosja), Klasztor OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach, wstęp wolny
 • 9 (poniedziałek), godz. 13:00 (ostatnie wolne miejsca) Zabawa z koralikami „Pyssla” dla dzieci 6-9 lat, 8 zł. Koraliki Pyssla to świetna zabawa! Na warsztatach rozwiniemy swoją kreatywności i stworzymy własne, kolorowe projekty układając korale na specjalnych podstawkach. Tak powstałe różne wzory, szlaczki, obrazki i mozaiki utrwalimy na koniec na gorąco, by mogły nam jeszcze długo służyć do zabawy.  Cena 8 zł.
 • 11 (środa) godz. 11:00 – Bajkowe ŚrodAwisko "Gnomy rozrabiają", Kino Centrum, 8 zł
 • 12 (czwartek) 9:00 zbiórka dworzec PKS, Wycieczka na Lotnisko "Balice" i do Parku Edukacji Globalnej "Wioski Globalnej" w Krakowie dla dzieci 7 – 9 lat. 12 lipca wybierzemy się z dziećmi do Wioski Globalnej w Krakowie, gdzie weźmiemy udział w warsztatach pt. W Peruwiańskiej wiosce oraz zwiedzimy wioski świata. Natomiast drugą część wycieczki spędzimy na Lotnisko Kraków Airport „Balice”. Zajęcia edukacyjne będą realizowane w Centrum Edukacji Lotniczej oraz w ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport. Zajęcia podzielone będą na dwa bloki: zajęcia w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski i wyposażonych w specjalistyczny sprzęt oraz wycieczka po terminalu ze szczególnym uwzględnieniem najistotniejszych elementów z punktu widzenia pasażera. Zajęciom towarzyszom zajęcia logiczne, w tym konkursy. W ramach wycieczki przewidziane jest również wyjście na taras widokowy. Cena: 30 dzieci/ 50 zł rodzice.
 • 12 (czwartek) godz. 11:00 "Co nosił żołnierz w plecaku?" - zajęcia dla dzieci 6 - 12 lat z grupą rekonstrukcji historycznej 56 pułku piechoty, Muzeum Miejskie, 8 zł. Przeniesiemy się w czasy monarchii habsburskiej i wspólnie z członkami grupy rekonstrukcji historycznej 56 pułku poznamy dzień z życia żołnierza cesarsko-królewskiej armii. Nasi zaprzyjaźnieni pasjonaci historii opowiedzą o szczegółach umundurowania, uzbrojenia i ekwipunku (od saperki po łyżkę do zupy). Każdy uczestnik będzie mógł przymierzyć czapkę czy bluzę mundurową i na własnych plecach poczuć ciężar tego „co żołnierz nosił w plecaku” Zapisy w Muzeum Miejskim.
 • 13 (piątek) godz. 21:30 Kino Plenerowe, Bulwary nad Skawą, wstęp wolny
 • 15 (niedziela) godz. 16:00 - Koncert Organowy: Bartłomiej Banek – organy, Aleksandra Honcel-Banek – skrzypce, Klasztor OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach, wstęp wolny
 • 17 (wtorek), godz. 13:15 (wolne miejsca) "Jak powstają lody?" Wycieczka do Cukierni Wadowice dla dzieci w wieku 6 – 8 lat, 8 zł. Lody, lody dla ochłody! Truskawkowe, waniliowe, czekoladowe… każdy ma swój ulubiony smak. Wakacje to czas kiedy lody są niezastąpione. Podczas wycieczek do Cukierni dzieci zobaczą jak wygląda praca cukiernika oraz dowiedzą się z jakich produktów powstają lody. Nie zabraknie oczywiście pysznej degustacji.
 • 18 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska", Kino Centrum, 8 zł
 • 19 (czwartek) godz. 14:00 „Perfekcyjny look” czyli warsztaty stylizacji dla młodzieży, 10 zł. Twoja szafa pęka w szwach, a Ty ciągle nie masz się w co ubrać? Zakupy już dawno przestały sprawiać Ci przyjemność, bo nie możesz znaleźć nic, co ‘dobrze leży’? A może wręcz przeciwnie, możesz kupować bez końca? Jest na to wszystko lekarstwo! Zapraszam na Warsztat Stylu, podczas którego poznasz swoją sylwetkę, dowiesz się, w czym będziesz najlepiej wyglądać, a czego powinnaś unikać, także  zdradzę Ci kilka modowych tajników na udaną stylizację.
 • 20 (piątek) – godz. 21:30 Noc Horrorów: The Lodhers. Przeklęci. Ghostland Kino Centrum, bilety: 20 zł
 • 22 (niedziela) godz. 16:00 Koncert Organowy: Witold Zalewski – organy, Hanna Zalewska - organy, Klasztor OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach, wstęp wolny
 • 24 (wtorek), godz. 17:30 „Tworzymy naturalne kosmetyki”– zajęcia dla młodzieży i dorosłych (ostatnie wolne miejsca),cena 15 zł. Zapraszamy na niezwykle praktyczne warsztaty tworzenia ekologicznych i naturalnych kosmetyków. Tematem przewodnim warsztatów będą kremy i peelingi.Z warsztatów, oprócz bezcennej wiedzy, wyniesiecie własnoręcznie wykonane kosmetyki.
 • 25 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Luis i Obcy", Kino Centrum, 8 zł
 • 26 (czwartek) godz. 21:30 – Kino Plenerowe – Bulwary nad Skawą, wstęp wolny

Sierpień:

 • 1 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Kaczki z gęsiej paczki", Kino Centrum, 8 zł
 • 2 (czwartek) godz. 11:00 "Co w ziemi piszczy?" warsztaty dla dzieci w wieku 6 -12 lat z archeologiem i poszukiwanie skarbów przeszłości w ogrodzie na ul. Kościelnej, Muzeum Miejskie, cena 8 zł. W mieście tajemnice kryją nie tylko stare budynki, piwnice i strychy, ale także podwórka i tereny zielone. Żeby się o tym przekonać zapraszamy do ogrodu przy Muzeum Miejskim, gdzie wspólnie z archeologiem poszukamy ukrytych tam skarbów. Dowiemy się jak przygotować i zabezpieczyć stanowisko archeologiczne, jakimi metodami specjaliści szacują czas powstania odnajdywanych przedmiotów i co tak naprawdę „w ziemi piszczy”? Zapisy w Muzeum Miejskim.
 • 7 (wtorek), godz. 13:00 (druga grupa, ostatnie wolne miejsca) Kino Malucha "Psi patrol"– bajka i warsztaty dla dzieci 4 – 6 lat, 8 zł. Kolejne spotkanie z cyklu „Kino Malucha” zabierze najmłodszych do świata bohaterskich szczeniąt, które razem z dziesięcioletnim chłopcem Ryderem wyruszają na ratunek potrzebującym i stawiają czoło zagrożeniom. Wspólnie obejrzymy odcinek bajki „Psi patrol” a następnie wykorzystując interaktywne zabawy ruchowe i plastyczne będziemy ratować świat. Spotkanie zakończymy znanymi i lubianymi przez wszystkie dzieci zabawami animacyjnymi.
 • 8 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Odlotowy nielot", Kino Centrum, 8 zł
 • 10 sierpnia (piątek) 11:00 - "Kto nosił nosze?" zajęcia dla dzieci 6 - 12 lat z przedwojennych sprawności medycznych i wojskowych , Muzeum Miejskie, 8 zł. Czy do służby na froncie przygotowywali się tylko mężczyźni? Otóż nie! Przed II wojną światową działała organizacja o nazwie Przysposobienie Wojskowe Kobiet. Zapraszamy na spotkanie z Martą Muranowicz z Ogólnopolskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej PWK, która poprowadzi zajęcia wzorowane na przedwojennych ćwiczeniach medycznych i wojskowych. Nie zabraknie dobrej zabawy, a chłopców niech nie zwiedzie tematyka spotkania, bo „kto nosił nosze” dowiemy się dopiero na warsztatach. Zapisy w Muzeum Miejskim.
 • 10 (piątek) –godz. 21:00 Kino Plenerowe, Bulwary nad Skawą, wstęp wolny
 • 16 (czwartek) 8:00 wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu i Chlebowej Chaty dla dzieci w wieku 8 - 12 lat, 30 dzieci, 50 zł dorośli. Wybierzemy się do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, gdzie zobaczymy pokazy lotów ptaków drapieżnych, żubry, jelenie, sarny, daniele, sowy, muflony, dziki i inne zwierzęta, aleje bajkową, a także Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśniej. Następnie odwiedzimy Chlebową Chatę, gdzie dowiemy się jak żyli nasi przodkowie, własnoręcznie uformujemy i wypieczemy podpłomyki, będziemy się bawić na starych maszynach oraz degustować wyroby własnej produkcji, a na koniec zjemy pysze kiełbaski z ogniska.
 • 17 (piątek) godz. 21:30 Noc Komedii, Kino Centrum, 20 zł
 • 21 (wtorek) godz. 13:30 (druga grupa, ostatnie wolne miejsca) Świat eksperymentów: Glutożelki i kule do kąpieli - warsztaty dla dzieci w wieku 8– 12 lat, 8 zł. Kto nie lubi popularnych glutożelków? Na warsztatach trochę poeksperymentujemy i pobrudzimy się tworząc różności z rozmaitych mas plastycznych, nie tylko glutożelki, ale również ciecz nienetonowską, piankolinę, a nawet pachnące i kolorowe kulę do kąpieli. Zabierzcie ze sobą fartuszki bo będziemy się brudzić!
 • 22 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Jak zostać czarodziejem?"Kino Centrum, 8 zł
 • 23 (czwartek) – godz. 21:00 Kino Plenerowe, Bulwary nad Skawą
 • 24 (piątek) Reggae Most, Bulwary nad Skawą
 • 25 (sobota) Reggae Most, Bulwary nad Skawą
 • 28 (wtorek), 13:15 (druga grupa) "Jak powstają lody?" wycieczka do Cukiernia Wadowice, 8 zł
 • 29 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko, "Młodzi Tytani: Akcja!Film, "Kino Centrum, 8 zł

Zapisy na wycieczki i warsztaty w domu kultury wyłącznie w sekretariacie WCK, natomiast zapisy na warsztaty w muzeum przyjmowane są w budynku Muzeum Miejskiego. Więcej informacji na stronie internetowej www.wck.wadowice.pl oraz pod numerem telefonu: 33 823 31 56.