Wakacje 2017

Wakacje 2017

Wakacje 2017

Pracowite wakacje w WCK

W tym roku okres wakacyjny postanowiliśmy wykorzystać na wykonanie niezbędnych prac naprawczo – konserwacyjnych w domu kultury, co pozwoli od września na wzbogacenie stałej oferty warsztatowej Wadowickiego Centrum Kultury. W związku z tym musieliśmy mocno ograniczyć nasze otwarte działania wakacyjne i zaoferować tylko kilka ale za to bardzo atrakcyjnych wydarzeń.

Zapraszamy na warsztaty i wycieczki organizowane przez Muzeum Miejskie, 3 seanse kina plenerowego w Parku Miejskim, co środowe bajkowe ŚrodAwisko, warsztaty muzyczne, a na koniec wakacji trzydniowy Reggae Most z bogatym programem okołofestiwalowym przeznaczonym zarówno dla dzieci, młodzieży jak również dorosłych.

Szczegółowy program oferty wakacyjnej:


Junior Młyn Jazz Festival

Kilka dni przed koncertami Młyn Jazz Festival 2017 zapraszamy do udziału w naszym nowym projekcie Junior Młyn Jazz Festival. W ramach niego organizujemy w piątek 30 czerwca warsztaty umuzykalniające, podczas których dzieci spróbują grać na różnych instrumentach. Po południu w sali wadowickiej szkoły muzycznej odbędą się warsztaty dla młodych muzyków, a poprowadzą je znani polscy jazzmani.

Program warsztatów 30 czerwca:

 • godz. 10.00 – zabawy z muzyką dla najmłodszych (3-6 lat) – sala kameralna WCK
 • godz. 11.30 – zabawy z muzyką dla młodych (7-12 lat) – sala kameralna WCK
 • godz. 15.00 – jazzowe warsztaty muzyczne (12-19 lat) – Państwowa Szkoła Muzyczna w Wadowicach

W sobotę 1 lipca odbędzie się konkurs dla solistów i zespołów muzycznych grających muzykę jazzową. Najlepsi zagrają na koncercie laureatów, który odbędzie się tego samego dnia w sali kameralnej o godz. 16:00.

Na warsztaty można zapisywać się w sekretariacie WCK pod numerem tel. (33) 82 331 56. Liczba miejsc jest ograniczona.


Wycieczka do zamku w Dobczycach

6 lipca, godz. 8.30 – 14.00

wiek: 7 – 12 lat

Na pierwszą wakacyjną wycieczkę zapraszamy nad Jezioro Dobczyckie, nad którego brzegiem znajduje się zamek sięgający swymi początkami XIV w. Zobaczymy nie tylko warownię, gdzie Jan Długosz nauczał synów Kazimierza Jagiellończyka, ale odwiedzimy też pobliski skansen, ponadto młodzi uczestnicy wezmą udział w warsztatach gliniarskich. Bilety: 10 zł


„W ramach czy bez?”

27 lipca, godz. 10.00 – 12.00

wiek: 6 – 12 lat

Podczas warsztatów w Muzeum Miejskim zastanowimy się po co obrazom ramy. Czy są one tylko dodatkiem do dzieła, czy może jego integralną częścią? Czy sama rama może być dziełem sztuki? Na te pytania uczestnicy warsztatów postarają się odpowiedzieć nie tylko oglądając wybrane dzieła z kolekcji muzealnej, ale przede wszystkim wykonując własne małe prace i ramki do nich. Bilety: 6 zł


Wycieczka do zamku w Suchej Beskidzkiej

9 sierpnia, godz. 9.15 – 14.00

wiek: 7 – 12 lat

W kolejną wakacyjną podróż wyruszymy do Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej, które mieści się w renesansowym zamku zwanym często „małym Wawelem”. Uczestnicy będą zwiedzać zamkowe wnętrza, wezmą udział w wyjątkowych warsztatach archeologicznych, a po zajęciach udadzą się do legendarnej karczmy „Rzym” na słodki poczęstunek.

Bilety: 8 zł


„Wakacyjnie zaKRĘCENI”

23 sierpnia, godz. 10.00 – 12.00

wiek: 9 – 14 lat

Na ostatnie wakacyjne spotkanie w Muzeum Miejskim zapraszamy do udziału w warsztatach filmowych. Na zajęciach uczestnicy z archiwalnych fotografii oraz współczesnych krótkich filmików i zdjęć stworzą wideoklipy dotyczące wybranego tematu. Bilety: 6 zł

Liczba miejsc na wszystkie wakacyjne zajęcia i wycieczki jest ograniczona. Zapisów można dokonać osobiście w Muzeum Miejskim (ul. Kościelna 4) bądź telefonicznie (33) 873 81 00 oraz 730 725 036.


Bajkowe „ŚrodAwisko”

W każdą środę o godzinie 11:00 najmłodszych zapraszamy na seanse do Kina „Centrum”. Wszystkie bajki są dubbingowane.

 • 5 lipca, godz. 11:00 „OSTATNI SMOK ŚWIATA” b.o
 • 12 lipca, godz. 11:00 „LEGO BATMAN” b.o
 • 19 lipca godz. 11:00 „OZZY” b.o
 • 26 lipca godz. 11:00 „DUDI CAŁA NAPRZÓD” b.o
 • 2 sierpnia godz. 11:00 „KRÓLOWA ŚNIEGU 3” b.o
 • 9 sierpnia godz. 11:00 „AK ZOSTAĆ KOTEM” od 6 lat
 • 16 sierpnia godz. 11:00 „GANG WIEWIÓRA 1” od 6 lat
 • 23 sierpnia godz. 11:00 „NIEDOPARKI” b.o
 • 30 sierpnia godz. 11:00 „ROCK DOG” b.o

Bilety w cenie 8 zł.


Kino Plenerowe – wstęp wolny

 • 20 lipca godz. 21:30 – Park Miejski
 • 3 sierpnia godz. 21:30 – Park Miejski
 • 17 sierpnia godz. 21:30 – Park Miejski
 • 24 sierpnia godz. 21:00 – Bulwary nad Skawą – seans prezentowany w ramach festiwalu Reggae Most

Reggae Most – Festiwal Muzyczny przy Bulwarach nad Skawą

24 – 25 – 26 sierpnia 2017 r.

Koncerty, zlot food trucków, pole namiotowe, warsztaty, spotkania i kino plenerowe. Tak będzie wyglądał tegoroczny trzydniowy Reggae Most. Oprócz muzycznych gwiazd takich jak Kamil Bednarek, O.S.T.R, Tabu, Jafia, Benjamin i Bob One & Bas Tajpan, na publiczność będzie czekało szereg atrakcji okołofestiwalowych. Na bulwarach powstanie wioska festiwalowa z wyznaczoną strefą relaksu, polem namiotowym i różnorodnymi warsztatami. Strefę gastronomiczną wypełni kilkanaście Food Trucków, które zapewnią specjały kuchni z całego świata. Zwolennicy aktywnego spędzania czasu będą mogli skorzystać z plenerowej ścianki wspinaczkowej, slacklinu czy zajęć kuglarskich. Będą również spotkania z podróżnikami i przedstawicielami innych kultur, a także uwielbiane warsztaty: podróżnicze dla dzieci oraz rękodzielniczo – plastyczne.

Festiwal rozpocznie się we czwartek (24.08) wieczorem, seansem kina plenerowego. W tym dniu otwarte zostanie też pole namiotowe. W piątek i sobotę od popołudnia trwać będą warsztaty i spotkania, a od godz. 19.00 rozpoczną się koncerty na festiwalowej scenie. Cały czas funkcjonować będzie specjalna strefa relaksu wyposażona w leżaki, maty i hamaki. To wszystko w cenie 5 zł za jeden dzień (dzieci do 13 roku życia mają wstęp bezpłatny), a dla korzystających z pola namiotowego przewidziane są karnety festiwalowe w wysokości 30 zł.