Skok w Kulturę na Bis!

Skok w Kulturę na Bis!

skok na bis"Wspólny skok w kulturę na bis!" to kontynuacja zeszłorocznego projekt dla dzieci pt. „Wspólny skok w kulturę”, organizowany przez Wadowickie Centrum Kultury. Dzieci, które na co dzień mają mniejsze możliwości uczestnictwa w kulturze, przez kilka miesięcy wskoczyły w nią głęboko dzięki warsztatom, spotkaniom i wycieczkom. WCK zdobyło na te działania dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura Dostępna.


W projekcie „Wspólny skok w kulturę na bis!” bierze udział 40-ro dzieci ze Stanisławia Górnego, Ponikwi, Barwałdu Dolnego i Wadowic, na postawie współpracy ze szkołami podstawowymi należącymi do Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich oraz Krakowskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych.

Każdy uczestnik przez kilka miesięcy od maja do listopada pozna różne dziedziny sztuki, weźmie aktywny udział w tematycznych zajęciach warsztatowych, zwiedzi instytucje kultury w Lublinie, Wrocławiu i Krakowie. Wszystkie te działania stworzą dzieciom możliwość odkrycia w sobie nowej pasji, zintegrowania się, pozyskania nowych umiejętności, a przede wszystkim odkrycia, że kultura nie musi być nudna i wiele można z niej czerpać.

Projekt podzielony jest na trzy etapy: wiosenny, letni i jesienny. Każda pora roku odpowiada konkretnej dziedzinie sztuki, którą poznają uczestnicy projektu. Wiosna dzieci odkryją teatralne tajemnice: wezmą udział w warsztatach, spektaklach teatralnych i wycieczce do Lublina. Etap letni poświęcony będzie malarstwu. Podczas spotkań uczestnicy sami stworzą własne arcydzieła, poznają sztukę współczesną, uczestnicząc w warsztatach w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie,  zwiedzą wystawę w CRICOTECe i Wrocławskie kulturalne zakątki. Ostatni etap – jesienny – otworzy dziecięcą wyobraźnię na fotografię, którą sami będą wykonywać pod czujnym okiem instruktorów w profesjonalnym laboratorium.

Zwieńczeniem długiej pracy dzieci będzie uroczysta gala, podczas której zostaną zaprezentowane prace i filmowa relacja z całego projektu.

Wadowickie Centrum Kultury zdobyło na ten cel dofinansowanie z programu „Kultura Dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logologo