Klub Podróżnika

Klub Podróżnika "Bez paszportu"

Podróże bez paszportu w niezwykłe zakątki świata.


Logo Klubu Podróżnika

Klub Podróżnika„Bez Paszportu”rozpoczął swoją działalność w Wadowickim Centrum Kultury w 2005 r. Od początku istnienia Klubu swoimi wrażeniami z podróży, niecodziennymi znajomościami, obserwacjami i spostrzeżeniami podzielili się z nami mniej i bardziej znani pasjonaci podróży. Jak dotąd gościliśmyBeatę Pawlikowską, Marka Tomalika, Tomka Michniewicza, Olę Dzik, Piotra Trybalskiego, Jacka Hugo- Badera, Wojciecha Cejrowskiego, Alicję Rapsiewicz i Andrzeja Budnikaoraz wielu innych, interesujących ludzi. Dzięki ich opowieściom odkryliśmy niezwykłe miejsca całego świata: tropikalne lasy, gorący Czarny Ląd, zimowe zakątki Kamczatki, malownicze tereny dalekiej Australii czy majestatyczne góry. Klub Podróżnika łączy miłośników bliskich i dalekich podróży, pasjonatów przygody, entuzjastów odkrywania wyjątkowych zakątków i amatorów wędrówek.

W ramach Klubu Podróżnika od 2009 roku organizujemy Przegląd Filmów Górskich, podczas którego wyświetlamy niesamowite filmy i spotykamy się z górskimi wspinaczami w gronie miłośników gór. Wydarzenie to z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a grono jego entuzjastów systematycznie się powiększa. Stąd w tym roku planujemy zorganizować dodatkowo Przegląd Filmów Podróżniczych.

Spotkania z Klubie Podróżnika rozpoczęto w 2005 roku, wówczas w ostatnie piątki miesiąca odkrywaliśmy nieodkryte i poznawaliśmy niepoznane. Od 2014 roku spotkania zostały zmienione na trzeci czwartek miesiąca, zazwyczaj o godz. 18:00


Najbliższe spotkanie:

21 września 2017 r. - Kuba - kraina duchów