Dni otwarte WCK

Dni otwarte WCK

Dni otwarte WCK - przyjdź, zobacz i dołącz do nas!

Zapraszamy 23, 24 i 25 czerwca na Dni Otwarte WCK! Podczas trzech dni zaprezentują się wszystkie zespoły artystyczne działające w Wadowickim Centrum Kultury.
Będzie barwnie, tanecznie, teatralnie i śpiewająco!​ Dla tych, którzy chcieliby dołączyć do naszych artystycznych zespołów i od nowego roku rozwijać swoje pasje będzie to wyjątkowa okazja aby zobaczyć jakie szerokie możliwości daje oferta Wadowickiego Centrum Kultury.

Dni Otwarte WCK - 23 czerwca (czwartek) godz. 18:00, sala kameralna

W czwartek w sali kameralnej​ będzie można zobaczyć ​młodsze ​zespoły teatralne: Piccolo oraz Sokoliki, które pod okiem instruktorki Moniki Filipowicz przez cały rok szlifowały aktorskie zdolności i rozwijały teatralne pasje.

Najmłodsi aktorzy z grupy Piccolo przedstawią teatralną opowieść pod tytułem „Kraina Poduchów”. Opowiedzą o codziennym życiu jej mieszkańców, ich zwyczajach i marzeniach. Teatr Sokoliki zaprezentuje fragmenty autorskiego spektaklu o tym, co może wyniknąć z odwiecznej dziewczęcej tęsknoty bycia księżniczką. Aktorzy zapraszają na szczyptę abstrakcyjnego humoru z elementami teatru przedmiotu.

Nie zabraknie też najmłodszej artystycznej reprezentacji WCK - pokazu przedszkolaków, którzy zaprezentują się na scenie w wokalnej odsłonie przy akompaniamencie Magdaleny Bryzek.


Dni Otwarte WCK - 24 czerwca (piątek) godz. 17:30, sala teatralna

Zapraszamy na drugi dzień artystycznych prezentacji. W piątek o godz. 17:30 w holu teatralno - kinowym odbędzie się wernisaż wystawy prac plastycznych, ceramicznych i modelarskich stworzonych na zajęciach w naszych pracowniach w minionym roku. Prace powstawały pod opieką instruktorów: Marii Filek, Anny Kowal, Agnieszki Matusiak i Zbigniewa Burzyńskiego.

O godz. 18:00 zapraszamy do sali teatralnej na pokaz wszystkich zespołów tanecznych: FDH, White Collar, Psikus I i Psikus II, A Kuku, Równowaga, Trick, De Facto i ADHDance, które przez cały rok trenowały pod okiem Żanety Żytko. Nie zabraknie również wokalnych prezentacji: grupy Kivi i Attacca. Młodzi wokaliści zaśpiewają utwory opracowane w aranżacjach i przy akompaniamencie Bogumiły Kowalczyk.


Dni Otwarte WCK - 25 czerwca (sobota) godz. 12:00, sala kameralna

W trzecim dniu artystycznych prezentacji zapraszamy na podsumowanie rocznej pracy Teatru Próg Junior oraz Teatru Sokół. Najstarsze grupy teatralne pracują pod opieką Bartosza Nowakowskiego i Michała Brańki.

KAAMOS - to zapowiedź nowego spektaklu Teatru „Próg”, który będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę o godz. 12:00.

„Coś zaczyna się pojawiać...Jak łączące się krople wody - kropla po kropli. Pierwsze dźwięki, oddechy, kroki, ruchy, błyski światła...Teatralny zaczyn”

O spektaklu:

KAAMOS – rzeczownik w języku fińskim oznacząjący noc polarną. Odmiana: kaamokset. Synonim: polaarjo. Pół roku dzień, pół roku noc i zmierzch trwający w nieskończoność. Linia zetknięcia nocy z dniem na kuli ziemskiej to terminator. Terminator to także uczeń odbywający naukę rzemiosła u majstra. Czego się uczy? Czy szklanka jest do połowy pełna, czy może pusta? Koło podbiegunowe. Oczy odbywają pierwszą wyprawę na dziób lodołamacza. Kry się rozpadają. Linia jest jak lina. Węzeł na linie wytwarza napięcie, które jest jak nowe odkrycie. Od mrozu pęka pień drzewa. Jaki to był dźwięk?

JOJK.

Stoją. Pięć kobiet w kręgu.

Kręgi na wodzie zamarzają lub nikną.

Zostaje tylko to, co masz w sobie.

I zorza

Witaj w KAAMOS.

Również Teatr Sokół zaprezentuje pokaz pracy nad nowym spektaklem pod roboczym tytułem „# (hasztag)”. Będzie to kolejna próba konfrontacji poezji Tadeusza Różewicza ze współczesnym językiem internetu. Utwór „Odnaleźć samego siebie” pobudził w Sokołach chęć do opowiedzenia historii o młodych ludziach ulepionych z tysięcy internetowych poradników, o fałszywych i byle jakich blogo-autorytetach oraz superbohaterach. Zaprezentują krótkie, wybrane, robocze sceny, w których zupełnie komicznie, a czasem surowo i krytycznie poruszają kwestie wrażliwości, tęsknoty za spotkaniem z drugim człowiekiem, samotności w tłumie i poszukiwania „samego siebie”.