Zajęcia płatne

Zajęcia płatne

Zajęcia ruchowe:

Zajęcia w grupach prowadzą dwie instruktorki: Joanna Gołuchowska - trenerka fitness i nauczyciel wychowania fizycznego oraz Alicja Simoni-Kramarz również trenerka fitness. Gimnastyka ruchowa dla studentów została tak przygotowana aby zwiększać ich tolerancję na wysiłek, zakres ruchowości w stawach, wydolność krążeniowo-oddechową i siłę mięśniową. Zajęcia łączą aktywność fizyczną z promocją zdrowego stylu życia. Treningi odbywają się w sali tanecznej w budynku przy ul. Krakowskiej 8, raz w tygodniu po 1 godzinie zegarowej, w poniedziałki od godz. 9:00, czwartki od godz. 10:00 oraz w piątki w godzinach porannych

Koszt zajęć: 20 zł/25 zł miesięcznie.*


Język angielski:

Zajęcia prowadzone będą zarówno dla grup początkujących, jak i kontynuujących naukę. Można dopisywać się do grupy zaawansowanej oraz do grupy początkującej. Zajęcia prowadzi Jan Popowicz - emerytowany nauczyciel, lekcje odbywają się w sali dydaktycznej WCK we wtorki i środy w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych, po 1,5 godziny zegarowej. Program jest przygotowywany i realizowany przez Jana Popowicza z uwzględnieniem specyfiki nauki osób dorosłych. Program nauczania poszczególnych grup został przygotowany w taki sposób, aby słuchacze zapoznali się z zagadnieniami z zakresu gramatyki oraz poznali podstawowy zasób słownictwa. Podczas zajęć wykorzystywane są kserokopie lekcji i zestawy ćwiczeń, przygotowywane przez lektora, oryginalne nagrania tekstów i piosenek, krzyżówki, przysłowia i cytaty. Koszt zajęć uzależniony jest od ilości osób w grupie.

Aktualna cena: 45 zł/65 zł.


Zajęcia wokalne: 

Zespół powstał z myślą o osobach, które niegdyś śpiewały w chórach i zespołach wokalnych oraz tych, które śpiewać lubią i chcą się śpiewu uczyć. Zajęcia raz w tygodniu, w czwartki przez 1,5 godziny zegarowej prowadzi wokalistka i dyrygentka - Sylwia Buchalska. W programie zajęć znajdą się ćwiczenia emisji głosu, dykcji i intonacji.

Koszt zajęć: 20 zł/25 zł.


Język niemiecki: 

Zajęcia powstały w odpowiedzi na sugestie i życzenia samych studentów. Grupa spotyka się raz w tygodniu, przez 1,5 godziny zegarowej. Zajęcia prowadzi nauczycielka języka niemieckiego – Elżbieta Kotowicz. Lekcje przygotowywane są przez instruktora, studenci otrzymują kserokopie tekstów i ćwiczeń do opracowania. Koszt zajęć uzależniony jest od osób w grupie.

Aktualna cena: 45 zł/65 zł.


Zajęcia plastyczne:

Tak jak w roku ubiegłym zajęcia plastyczne prowadzi artysta – plastyk Anna Kowal. W ramach zajęć raz w tygodniu, przez 2 godziny, w poniedziałki grupa uczy się rysunku i malarstwa. Uczestnicy poznają podstawowe zasady kompozycji, perspektywy, proporcji, zgłębiając i przekładając na język plastyki takie pojęcia jak walor, natężenie barwy, temperatura koloru. Na kanwie zdobytej wiedzy uczestnicy rozwijają swoje umiejętności, skupiając się na warsztacie.

Koszt zajęć: 20 zł/25 zł


Zajęcia relaksacyjne z elementami jogi i pilatesu:

Od roku akademickiego 2016/17 rozpoczęły zajęcia dwie grupy, które poznawały tajniki jogi i pilatesu. Grupy ćwiczą raz w tygodniu, we wtorki przez 60 minut od godz. 10:30 i 11:30. Zajęcia prowadzi instruktorka pilatesu – Joanna Jucha. Ćwiczenia są dostosowane do wieku i możliwości uczestników, pozwalają w odpowiednim tempie wzmacniać i uelastyczniać mięśnie, poprawiać postawę, pracować nad oddechem.

Koszt zajęć: 20 zł/25 zł.


Zajęcia taneczne:

Zajęcia są dopiero od roku w ofercie Uniwersytetu, a przez ten czas cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Inicjatorkami powołania grupy zajęciowej były same studentki. Warsztaty raz w tygodniu, dla grup o zróżnicowanym charakterze poprowadzi instruktorka tańca towarzyskiego Kinga Baran. Uczestniczki spotykają się przez godzinę zegarową w środy, w Studiu Tańca na ul. Krakowskiej 8. W ramach zajęć pogłębiają wiedzę z zakresu rytmiki, uczą się różnych stylów tańca i opracowują choreografię.

Grupy dzielą się na:

  • - estradową;
  • - wsypującą na wydarzeniach wewnętrznych, prowadzonych w ramach WUTW;
  • - ćwiczącą wyłącznie podczas zajęć

Koszt zajęć: 20 zł/25 zł.


Gimnastyka mózgu:

Zajęcia „gimnastyki mózgu” będą prowadzone w dwóch grupach. Uczestnicy spotykają się w Wadowickim Centrum Kultury raz w tygodniu przez 60 minut. Zajęcia opracowuje i prowadzi instruktorka – Beata Ćwięk. W ramach zajęć, prowadzonych głównie w oparciu o metodę Denninsona, uczestnicy ćwiczą prawą i lewą półkule mózgu, rozwiązują łamigłówki, zagadki matematyczne, zabawy słowne, pracują z tekstem i rebusami, rozwijają kreatywne myślenie i inne zadania rozwijające pamięć i mózg.

Koszt zajęć: 20 zł/25 zł.


Warsztaty teatru komediowego:

Zajęcia teatralne to nowa propozycja w ofercie WUTW. Będa odbywały się raz w tygodniu przez 1,5 godziny, pod okiem profesjonalnej aktorki teatralnej i filmowej - Joanny Juchy. Uczestnicy będą pracowali nad ciałem, mimiką, głosem i tekstem, przygotowuj ac komediowe etiudy.

Koszt zajęć: 20 zł/25 zł.


Kurs fotograficzny:

Kurs zakłada cykl 10 spotkań, obejmujących zagadnienia:

  • obsługi aparatu, poszczególnych trybów
  • ostrości
  • światła w fotografii
  • kompozycji i planów
  • katalogowania, selekcjonowania i narracji zdjęć

Spotkania raz w tygodniu przez 60 minut poprowadzi doświadczony fotograf dziecięcy, instruktorka Klubu Mamarazzi - Iza Faber.

Koszt 10 spotkań przy 15 osobach w grupie - 100 zł.


* Miesięczny koszt zajęć zróżnicowany jest jest dla osób, które pozytywnie zaliczyły ubiegły semestr (kwota niższa) i dla nowych osób oraz z negatywnym zaliczeniem semestru (kwota wyższa).