Zajęcia bezpłatne

Zajęcia bezpłatne

Rękodzieło Artystyczne

Zajęcia rękodzieła artystycznego prowadzi miłośniczka robótek ręcznych i autorka bloga "W harmonii" - Danuta Biernat. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach, mają charakter otwarty, pozwalają nauczyć się robienia na drutach, ale przede wszystkim stwarzają możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami, pomysłami i inspiracjami. Podczas spotkań studentki pracują różnorodnymi technikami: decoupage, quilling, haft krzyżykowy, kanzashi, dzierganie na drutach, szydełkowanie i wiele innych. W zajęciach udział bierze 38 osób.

Klub Seniora „Kawiarenka”

Klub skupiała osoby starsze, będące na emeryturze w wieku powyżej 55 lat. Grupę tworzą mieszkańcy Wadowic i okolic. Spotkania mają otwartą formułę i pozwalają dzielić się doświadczeniem, wspólnie spędzić czas. Urozmaiceniem są spotkania zaproszonych gości i rozmowy na różne tematy, dyskusje na temat obejrzanych filmów lub przeczytanych książek. Wsparcia przy animacji spotkań udziela emerytowana nauczycielka i członkini WUTW Maria Zawiła. Spotkania odbywają się we wtorki i trwają średnio ok. 2 godzin zegarowych. Łącznie stała liczba aktywnych klubowiczów to ok. 25 osób.

Klub Kulinarny „Smakosz”

Klub kulinarny łączy osoby lubiące gotować, piec i chętnie dzielące się swoimi pomysłami kulinarnymi, przepisami czy inspiracjami. Uczestnicy spotykają się w trzech grupach, zazwyczaj co dwa tygodnie. W spotkaniach uczestniczy ok. 35 osób. W trakcie minionego roku akademickiego odbyły się również spotkania tematyczne. W II semestrze obie grupy uczestniczyły w podstawowych warsztatach carvingu - studenci uczyli się zdobić owoce i warzywa pod okiem uczennic z Zespołu Szkół CKU im. Jana Pawła II w Radoczy.  Pod koniec roku akademickiego obie grupy odwiedziły „Tłocznię Chocznię” i samodzielnie tłoczyły soki owocowe.

Sekcja Sportowo – Turystyczna

Sekcja sportowo turystyczna to grupa ponad 20 osób, które spotykają się w każdy piątek, po to żeby wspólnie spacerować po Wadowicach z kijkami. Spotkaniom grupy „Nordic Walking” przewodniczy czynnie działająca studentka WUTW – Janina Matusik

Klub Miłośników Gier Stołowych

Klub Miłośników Gier Stołowych to nowa propozycja w ofercie WUTW. Zajęcia powstały z inicjatywy studentów WUTW, którzy spotykają się co tydzień po to żeby w gronie znajomych zagrać w ulubione gry karciane i planszowe. Obecnie grupa liczy 12 osób.