Zajęcia bezpłatne

Zajęcia bezpłatne

RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

Zajęcia rękodzieła artystycznego prowadzi miłośniczka robótek ręcznych i autorka bloga "W harmonii" - Danuta Biernat. Zajęcia od tego roku prowadzone są co dwa tygodnie w dwóch różnych grupach grupach, w poniedziałki od 12:00 – 14:00 i od 14:30 – 16:30. Jedna z grup łączy wyłącznie miłośniczki dziergania i robienia na drutach, natomiast druga ma charakter otwarty - stwarza możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami, pomysłami i inspiracjami. Podczas spotkań uczestniczki pracują różnorodnymi technikami: decoupag, quilling, haft krzyżykowy, kanzashi, itp.


KLUBSENIORA"KAWIARENKA"

Grupę miłośników spotkań w „Kawiarencę” tworzą mieszkańcy Wadowic i okolic. Spotkania mają otwartą formułę i pozwalają dzielić się doświadczeniem, wspólnie spędzać czas. Urozmaiceniem są spotkania z zaproszonymi gośćmi, dyskusje na różne tematy, dzielenie się opiniami na temat obejrzanych wspólnie filmów lub przeczytanych książek. Wsparcia przy animacji spotkań udziela emerytowana nauczycielka i członkini WUTW - Maria Zawiła. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 15:00 i trwają średnio ok. 2 godzin zegarowych.


KLUB SMAKOSZA

Klub kulinarny "SMAKOSZ" łączy osoby lubiące gotować, piec i chętnie dzielące się swoimi pomysłami kulinarnymi, przepisami czy inspiracjami. Uczestnicy spotykają się w 3 grupach, zazwyczaj co dwa tygodnie w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych. W trakcie minionego semestru odbyły się również spotkania tematyczne.


SEKCJA SPORTOWO - TURYSTYCZNA

Sekcja skierowana jest do miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego. W ramach sekcji organizowane są spacery nordic walking raz w tygodniu w wyznaczony dzień oraz piesze wycieczki. Spotkania i wycieczki ustalane są w ciągu trwania roku akademickiego.


WOLONTARIAT WUTW

Działania wolontariatu dzielą się na dwa obszary: pomoc przy działalności i wydarzeniach w Wadowickim Centrum Kultury oraz pomoc na zewnątrz instytucji no. w Domu Pomocy Społecznej, w nauce potrzebującym dzieciom, itp.

Do wolontariatu można zapisać się również w ciągu roku.