Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

O UNIWERSYTECIE


Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku to istniejąca od 2013 r. grupa, skupiająca prawie 300 seniorów z całej Gminy Wadowice. Propozycja ta powstała z myślą o seniorach, którzy ukończyli 55 rok życia. Do udziału zachęcamy przede wszystkich tych, którzy jeszcze się wahają czy warto wyjść z domu. W przyjaznej atmosferze i koleżeńskim gronie, odmieniamy szarą codzienność na emeryturze, poprzez szereg zajęć i warsztatów, wydarzeń kulturalnych, wykładów i spotkań. Staramy się odpowiadać na sugestie i potrzeby studentów, a także z przyjemnością pomagamy im realizować ich własne pomysły i inicjatywy.

W tegorocznym programie znajdziecie Państwo wydarzenia dostępne w trzech blokach:

  1. Blok teoretyczny: comiesięczne (1 raz w miesiącu) wykłady naukowe oraz spotkania tematyczne;
  2. Blok warsztatowy: zajęcia ruchowe, zajęcia plastyczne, rękodzieło artystyczne, język niemiecki (poziom podstawowy i zaawansowany), język angielski (poziom podstawowy i zaawansowany), zajęcia z jogi i pilatesu, Klub Kulinarny SMAKOSZ, zajęcia taneczne, gimnastyka mózgu, zajęcia wokalne, zajęcia teatralne.
  3. Blok integracyjny: Kawiarenka WUTW, Sekcja Sportowo – Turystyczna, Klub Miłośników Gier Stołowych zabawy taneczne, wycieczki, ogniska, wydarzenia kulturalne w ofercie Wadowickiego Centrum Kultury.

Na zdobywanie nowych umiejętności, i poszerzanie swojej wiedzy nigdy nie jest za późno, a nauka to najlepszy sposób na zachowania sprawności i zdrowia na długie lata.

Oferta Wadowickiego UTW skierowana jest do osób, które nie miały dotąd okazji studiować, bądź chcą urozmaicić swoją aktywność, a także dla tych którzy już uczestniczyli w zajęciach WUTW. Nie jest istotne dotychczasowe wykształcenie. Oferta skierowana jest w pierwszej kolejności do mieszkańców gminy Wadowice. Nabór trwa od września aż do wyczerpania miejsc. O zakwalifikowaniu się na zajęcie, ilości grup, godzinach zajęć i opłatach studenci zostaną poinformowani na spotkaniach organizacyjnych.

Patronem merytorycznym WUTW jest Polska Akademia Umiejętności z Krakowa.

Koordynator projektu: Dominika Woźniak tel. 33 82 331 56 w. 104 lub mail: dominika@wck.wadowice.pl

Pliki do pobrania: