ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Konwersatoria dla rodziców WUD

rodzeństwo

Konwersatoria dla rodziców – już 6 maja!
Rodziców bardzo serdecznie zapraszamy na konwersatoria, które w najbliższą sobotę poprowadzi mgr Katarzyna Wnęk – Joniec https://katarzynawnekjoniec.pl/

9:00 – 9:55 Jak budować dobre relacje między rodzeństwem?

O walce i współpracy czyli o siostrach i braciach słów kilka; Kiedy zostaję z bratem – czy muszę się tobą opiekować?  Czy możliwe są spokojne relacje między rodzeństwem w tym samym lub różnym wieku?
Adaptacja do brata lub siostry. Trochę o karach, o zasadach i ustaleniach. Kłótnie, bójki – rozdzielać czy nie? Prawa starszego i przywileje młodszego dziecka. Urodziny, zabawki, relacje i inne trudne sprawy. Nasze błędy niezauważone.  Sposoby wsparcia.  Dobre narzędzia do zastosowania od zaraz.  Sprawdzone rozwiązania.

10:30 – 11:25 Komunikacja wspierająca dziecko czyli jak mówić/rozmawiać, by wspierać dzieci i nastolatków. 

Chcę się z tobą spotkać. O języku wspierającym Dziecko. Uczymy się różnych języków… Mówimy po angielsku, po włosku… Szkoda, że tak rzadko uczymy się innego języka, który dziś nam wszystkim
bardzo jest potrzebny, niezależnie od tego, ile mamy lat… To język świadomy, który nie pracuje na poczuciu winy lecz daje siłę naszym dzieciom. To język, który buduje odpowiedzialność, tworzy zasoby i podnosi pewność siebie każdego dziecka. To język, który pozwala na poczucie bezpieczeństwa. Tyle mówimy dziś o motywowaniu. to właśnie język, który wyposaża nasze dzieci w poczucie kompetencji oraz zasoby, które tworzą motywację. O wychowywaniu do tego, czego nie dostaniesz. O używanych przez nas schematach i o tym jak z nich wychodzić, by wspierać.  Jak mówić by zmieniać na lepsze….

Rodziców zainteresowanych spotkaniem prosimy o mailową wiadomość zwrotną z informacją najpóźniej do piątku do godziny 11:00.

 

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content