Powrót do aktualności

Konkurs na “Kosmiczny lapbook”

alt=""
W związku z wystawą czasową “Skarby nie z tej Ziemi” nasze muzeum przygotowało konkurs plastyczny pt. “Kosmiczny lapbook”, który ma zachęcić dzieci do czerpania wiedzy na temat kosmosu i materii kosmicznej, rozbudzić indywidualne zdolności i zainteresowania, rozwinąć umiejętności plastyczne, estetyczne oraz umiejętności przekazywania i zaprezentowania swojej wiedzy.
 
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 – 8 szkoły podstawowej, a udział w nim jest bezpłatny. Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie i wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka prezentującej wiadomości i ciekawostki na temat kosmosu i materii kosmicznej zdobytych m.in. podczas zwiedzania bezpłatnej wystawy “Skarby nie z tej Ziemi” (wystawa dostępna jest do 26 września, od wtorku do niedzieli w godzinach 9:30 – 15:30).
 
Z dostarczonych prac (czekamy na nie do piątku 17 września) wybierzemy i  nagrodzimy 5 najładniejszych, które spełniać będą założenia konkursu. 
 
Szczegółowe informacje określa Regulamin Konkursu (pobierz)
Oświadczenie (pobierz)
 
Wszelkich dodatkowych informacji o konkursie udzielamy telefonicznie (33 873 81 00, 730 725 036) lub mailowo (muzeum@wck.wadowice.pl).

Nasz konkurs WSPIERAJĄ:

DZIĘKUJEMY!

CO TO W OGÓLE JEST LAPBOOK? Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, kopertach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach. Do zrobienia lapbooka potrzebujemy brystolu, tekturowej teczki lub kartonu. Oprócz tego przydadzą nam się nożyczki, klej, taśma klejąca, zszywacz, dziurkacz , kartki różnego formatu i koloru oraz koperty.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, który może stać się inspiracją dla Waszych “książek na kolanach”. 

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content