ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Konkurs “Historia jednego zdjęcia” – rozstrzygnięty!

Na zdjęciu widać w dużym zbliżeniu dwóch mężczyzn, któzy siedzą w dużym samochodzie. Starszy mężczyzna zakłada bransoletkę drugiemy mężczyźnie. Obaj się uśmiechają.

Konkurs pn. “Historia jednego zdjęcia” został rozstrzygnięty! Bardzo dziękujemy za wszystkie wspomnienia i przesłane fotografie. Wybór nie był łatwy jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się nagrodzić Kingę Basę. Gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy historię  zwycięskiego zdjęcia:

“Podczas mojej podróży autostopowej po Iranie, kiedy razem z Kubą przemierzaliśmy stopem górzysto – pustynne tereny Iranu, zatrzymał się tir a w nim Irańczyk z nieopisaną radością, że spotkał nas na swojej drodze i może podwieźć kawałek. Kierowca ciężarówki zaprosił nas na wyśmienity posiłek i aromatyczny czaj.
Kiedy wspólna trasa zmierzała ku końcowi, Irańczyk wyciągnął kilka drogocennych pierścieni z małego pudełeczka i zaczął wkładać po kolei każdy z pierścieni na palec Kuby.
Wybrał najbardziej dopasowany i podarował go Kubie, mówiąc “Teraz jesteśmy przyjaciółmi Wy z Polski i ja z Iranu.”
Na koniec naszego spotkania, wysiadł razem z nami stanął na drodze i złapał dla nas następnego stopa w kolejny odcinek naszej podróży”

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi historiami ilustrującymi fotografie:

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content